Pomoc Problem z utworzeniem galerii zdjęć per klient / zlecenie / produkt

Fotografia

Nowy użytkownik
Noobie
1 Grudzień 2022
4
1
3
44
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witajcie,

Albo nie wiem jak udostępniać zdjęcia poza siecią lokalną, albo mam jakieś wygórowane wymagania. Chciałbym uzyskać podobną funkcjonalność jak ma Google Drive w zakresie zdjęć. Otóż zajmuję się fotografią. Mam wielu klientów. Każdy z nich może dostarczać mi dowolnej ilości zleceń. Chciałbym, aby klient X miał link do zdjęć pogrupowanych per zlecenie, a czasem per produkt w danym zleceniu. Czyli najprościej struktura katalogów. Grupowanie datami pozbawione jest sensu, bo zdjęcia jednego produktu mogłem dokonać w różnych datach i będą się krzyżować z datami dla innego produktu.

Próbowałem użyć QuMagie i PhotoStation, ale one oferują tylko wielki bałagan. Odczytują zdjęcia ze wszystkich podkatalogów i wyświetlają je jako jedną nieskończenie długą listę zdjęć. Klienci potrafią ich mieć tysiące. Tego nie da się przeglądać, szczególnie na urządzeniach mobilnych, a grupowanie datami - domyślnie rozwiniętymi - nie ma sensu. W dodatku QuMagie ukrywa nazwy plików. Klient nie może napisać do mnie - wybieram zdjęcie XXX do obróbki, bo nie zna nazwy pliku. Jasne, mogę utworzyć albumy per sesja / produkt. Ale wtedy każdy album ma swój link. Czyli klient otrzymałby 50 linków do 50 produktów w ramach jednego zlecenia. Przypuszczam, że uznałby wtedy moją poczytalność za wątpliwą, gdybym podesłał mu długą listę linków zamiast jednego.

FileStation daje możliwość przeglądania po katalogach, pokazuje nazwy plików, ale nie oferuje galerii. Czyli nie mogę zobaczyć powiększonego zdjęcia i przesunąć go na mobilkach lewo/prawo, by zobaczyć poprzednie/następne. W dodatku, gdy oglądamy te pliki w uproszczonej przeglądarce Android i klikniemy na zdjęciu - widzimy powiększenie. Nie ma możliwości powrócenia do listy zdjęć, bo wstecz powoduje wyjście z aplikacji. Trzeba wtedy odszukać link w korespondencji i jeszcze raz go kliknąć.

Czy da się jakoś przeglądać pliki w postaci hierarchicznej? A może jest jakiś współczesny sposób przeglądania zdjęć, którego istnienia nie jestem świadom, więc wymyślam sztuczny problem?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qumagie
  2. photostation
  3. zdjęcia google