Pomoc Problem z utworzeniem RAID 1

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

pbrt

Nowy użytkownik
Noobie
9 Czerwiec 2013
9
0
1
40
QNAP
Ethernet
1 GbE
Szanowni Państwo,
Od długiego czasu jestem posiadaczem QNAP TS-412 wewnątrz mam 2x3TB WD RED spięte w RAID 1. System działał sprawnie.

Dokupiłem dodatkowe 2x3TB WD RED które zamierzam spiąć w kolejny RAID 1. Po zalogowaniu system zaktualizował mi sie do wersji 4.1.2. Przy próbie utworzenia RAID zupełnie nie odnajduje opcji utworzeina RAID 1.

w: Ustawienia systemowe > Manadżer pamięci > Narzędzie zarządzające RAID'em widzę:
wolumin lustrzany dysku: 1 2
pojedyńczy dysk: 3
pojedyńczy dysk: 4

Po zaznaczeniu jednego z 'pojedynczych dysków' i rozwinięciu menu 'akcja' dostępne są jedynie opcje "migracja" oraz "Ustaw Globalny Dysk Zapasowy"
o ile dobrze pamiętam właśnie tu znajdowała się opcja tworzenia RAID

Jeśli ktoś zna rozwiązanie problemu, serdecznie proszę o pomoc

--
Piotr.
 
Wejdź w wolumeny i kliknij utwórz nowy wybierając swoje dyski.

BTW
Nie lepiej RAID 5 na 3 dyskach i jeden w raid 1 (na śmieci) ? Będziesz miał dostępne ~ 9TB zamiast 6

Rzeczywiście twoje podpowiedź nie dość, że błyskawiczna jest prawidłowa. serdczenie dziękuję!

RAID 1 wybrałem ze względu na większe bezpieczeństwo danych i ewentualną możliwość odczytania danych na innym urządzeniu poprzez fizyczne podpięcie HDD.
Przy wyborze RAID 5 i awarii sprzętowej urządzenia QNAP (wg mojej wiedzy) takiej możliwości miał nie będę.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. rss manadzer