problem z wejściem do katalogów udostępnionych (zasobów)

gacoperz

Nowy użytkownik
Noobie
27 Luty 2009
1
0
1
43
Bochnia
www.zippo.net.pl
QNAP
TS-109/209 Pro II
Ethernet
100 Mbps
Witam.
W sumie jestem już po pracy ale zostałem bo mi nerwem rusza ta konfiguracja. Dziś pierwszy dzień zabawy z QNAPem.
Opiszę może jak widzę zasobu, grup i userów (w uproszczeniu :) )

Zacznijmy od grup. Chcę stworzyć 3 grupy: KSIĘGOWOŚĆ, SPRZEDAWCY, ADMINISTRACJA. Dla każdej grupy będą oddzielne zasoby które nazwę tak samo jak grupy.
Tworzę użytkowników i dodaję ich do grup:
- KSIĘGOWOŚĆ:
ksiegowa1, ksiegowa2, ksiegowa3.
- ADMINISTRACJA:
adm_marcin, adm_kuba, admin (systemowy)
- SPRZEDAWCY:
sprzed1, sprzed2, sprzed3.

Wszystko pododawałem, userów do grup, grupy dodałem do zasobów aby miały prawa zapisu. Prawa dostępu dla gościa zostawiłem tylko w Public.

Zabieram się za testy i zonk. Wchodzę przez otoczenie sieciowe na mojego NASa. Wchodzę do Public - jest OK. Wchodzę do KSIĘGOWOŚĆ, podaję login: księgowa1, hasło: xxxx - jest OK. Wchodzę do ADMINISTRACJA, podaję login: adm_marcin, hasło: xxxx - zonk, nie mogę wejść. Odpalam inny komp, wchodzę na zasób ADMINISTRACJA, wpisuję ten sam login i hasło i mogę wejść.

Przepraszam, jeżeli chaotycznie opisałem mój problem ale muszę spadać do domu :) Jeśli coś jest niejasne to postaram się inaczej wytłumaczyć o co mi chodzi.

Z góry dzięki za odpowiedź.

P.S. Skąd się borą takie tłumaczenia jak np:
Użytkownicy lub Grupy posiadające zkonfigurowane Prawa Zapisu dlaPublic
i inne błędy.
 
po każdej zmianie zrestartować QNAPa.
Zawsze najlepiej zmapować udziały.
Możliwe również że poprzedni login i hasło na tym samym komputerze(podczas testów) zostało zapisane i używane.
Bezpiecznie jest właśnie upewnić się restartując komputer. Jaki OS zainstalowany na testowanych komputerach ?
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz