Pomoc Problem z wejściem na serwer

ultraHD

Entry Technician
Q Associate
23 Maj 2017
83
4
8
29
QNAP
null
Ethernet
null
nawet za pomocą telefonu komórkowego/tableta ? jak tak - sprawdź blackliste IP
Dzięki za pomoc !!
Faktycznie z telefonu mogłem się zalogować na serwer, ale nie mogę odnaleźć tego IP. Zmienię dysk w serwerze na nowy.
Jeśli problem będzie na nowym dysku to znaczy, że windows 10 z ostatnimi poprawkami coś odwala.
 
popraw blokowanie IP i tyle
potem znajdź program/skrypt który próbuje się logować do windowsa (nawet sam windows to robi!)

upload_2021-2-11_17-52-46.png


upload_2021-2-11_17-53-19.png


nie schodź poniżej 3 i powinno być dobrze .

Jak włączam komputer to Windows w trybie debila dobija mi się do nasa ... i dostaje logi

upload_2021-2-11_17-54-22.png


ale to MS - chce być pomocny tam gdzie nie powinien być! grr!
 
Dziękuje za pomoc !
Naprawiłem i zastosuje te zmiany, które podałeś :)
Ale to był zbieg bardzo dziwnych zdarzeń.
Windows 10 władował sobie aktualizacje bez pytania ja już miałem tylko informację, że jest aktualizacja i nastąpi reset.
W tym samym czasie zrypał się internet w sumie miał prawo kilka lat nie było żadnej awarii, ale po godzinie samo się naprawiło.
I dostęp do serwera został zablokowany. Nawet mi nie przyszło do głowy aby sprawdzić z telefonu/ tableta czy mogę się zalogować.
Okazało się, że i z telefonu i tabletu mam dostęp do serwera. Po wymianie dysku na nowy w serwerze i wstępnego rozruchu
mogłem z laptopa się logować, ale przerosło mnie ustawianie wszystkiego na nowo bo robiłem to parę lat temu i
nie pamiętam. Więc wsadziłem stary dysk zalogowałem się na telefonie i skasowałem wszystkie zablokowane numery IP.test
Kiedyś chciałem się tym bawić, ale php mnie przerasta i nie mam pomysłu na stronę tzn mam pomysł, ale projekt mnie przerasta.
Więc od lat już widnieje tylko to na tej stronie mam neta za ze stałym IP 89 zł. jak się serwer popsuje to wrócę do neostrady do zmiennego IP... to moja stronka :p
test


Aktualizacja
Odkryłem co powoduje blokadę. Najnowsza wersja programu
QNAP Qfinder Pro for Windows 7.4.5 build 0120 2021-02-01

Gdy wcisnąłem Dyski sieciowe i wpisałem login i hasło miałem znowu problem
http://foto.hostuje.org/x/88da23214e804d1fc3bb4780cb7eccd6.jpg
zawiesiło się okno i była blokada

Odinstalowałem tą najnowszą wersję... zainstalowałem poprzednią
QNAP Qfinder Pro for Windows 7.4.4 build 0115 2021-01-18

i działa normalnie.


Aktualizacja
Dzisiaj znowu miałem problem z wejściem na serwer. Musiałem logować się z telefonu i usunąć
zaznaczony na czerwono numer IP aby laptop miał dostęp do serwera
http://foto.hostuje.org/x/4b5ce36ef46fbaeacc72875b269d025f.jpg

Dopiero po skasowaniu tego numeru normalnie mogę wejść na serwer z laptopa.


Numer IP 192.168.100.209 pojawia się cały czas w zablokowanych i powoduje, że nie mam dostępu z laptopa. Laptopa sprawdzałem antywirusem i jest czysto.

Dodaję loga z dziennika systemu
http://foto.hostuje.org/x/503eb7bf819d5095b1bb9c5d15a09b8f.jpg
 
Bardzo często dochodzi do blokowania over smb gdy username NAS = username PC a hasła są inne na obu systemach. Wtedy windows bardzo się stara zalogować poświadczeniami systemowymi, które to nie są zgodne z tymi po stronie serwera
 
Dzięki za zainteresowanie się moim problemem

szukaj dalej
zdeinstaluj wszystkie programy QNAPa i po dniu czy dwóch zobaczysz różnice (bądź brak)
wywal kredki z windowsa : Uzyskiwanie dostępu do Menedżera poświadczeń
Skasowałem wszystko co się dało, ale wciąż jest ten sam problem


Bardzo często dochodzi do blokowania over smb gdy username NAS = username PC a hasła są inne na obu systemach. Wtedy windows bardzo się stara zalogować poświadczeniami systemowymi, które to nie są zgodne z tymi po stronie serwera

Prawdopodobnie problem ten musi powodować aktualizacja, która została wydana.

http://foto.hostuje.org/x/bd1f830eec050fdca3ae57e0a7a1431f.jpg
 
Prawdopodobnie problem ten musi powodować aktualizacja, która została wydana.
Taaa - mam tak od początku Win10 .. więc to nie to.

Skasowałem wszystko co się dało, ale wciąż jest ten sam problem
Na pewno ? Jakieś dziwne programy jak programy do backupu, Veeam itp bzdury ? przejrzyj listę zainstalowanych programów w Windows , jak używasz programów PORTABLE , to je też sprawdź.
 
Prawdopodobnie problem ten musi powodować aktualizacja, która została wydana.
Taaa - mam tak od początku Win10 .. więc to nie to.

Skasowałem wszystko co się dało, ale wciąż jest ten sam problem
Na pewno ? Jakieś dziwne programy jak programy do backupu, Veeam itp bzdury ? przejrzyj listę zainstalowanych programów w Windows , jak używasz programów PORTABLE , to je też sprawdź.

Witaj
trochę mi to zajęło, ale nagrałem film z tym problemem.

Serwer blokuje dostęp gdy naciskam w QNAP Dyski sieciowe... wtedy pojawia się IP w blokowanych i muszę logować się ze smartfona skasować ten numer IP i mam dostęp do serwera. Działa to różnie raz mogę wejść raz nie mogę.

Tak to wygląda...

Link: https://www.youtube.com/watch?v=lTprH9TW_2c
 
afoto.hostuje.org_x_965638ceb1eb55eaeee58060546525dc.jpg

Nagrałem teraz wersję QNAPQfinderProWindows-7.4.3.1313 i działa.
To jest problem z najnowszym oprogramowaniem QNAPQfinderPro
Wersja QNAP Qfinder Pro for Windows 7.4.5 build 0120 2021-02-01 i wersja QNAP Qfinder Pro for Windows 7.4.4 build 0115 2021-01-18

Obecnie mam wersję QNAPQfinderProWindows-7.4.3.1313, która nie powoduje blokady.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. aktualizacja win10
  2. zablokowany serwer
  3. qfinder windows 7
  4. blokada ip
  5. QNAPQfinderProWindows-7.9
  6. brak dostępu do qnapa