Pomoc Problem z widocznością strony www z sieci zewnętrznej

upsss

Passing Basics
Beginner
27 Wrzesień 2019
12
2
3
38
QNAP
TVS-x73
Ethernet
10 GbE
Mam problem z widocznością mojej (przykładowej) strony www (opartej na MyPhpAdmin i Wordpress) z sieci zewnętrznej - w sieci lokalnej wszystko działa.

Nie ma stałego IP, stąd też skorzystałem z noip.com. Mój hostname to: artisopl.ddns.net - z tego co sprawdzałem, to poprawnie wskazuje mój zewnętrzny IP (https://mxtoolbox.com/SuperTool.aspx?action=a%3aartisopl.ddns.net).

W ruterze TP-Link w Dynamic DNS wpisane parametry z no-ip.com - status Succeeded.
Przekierowanie w ruterze zrobione w zakładce: Forwarding -> Virtual Servers:
Service Port: 80
Internal Port: 80
IP Address: 192.168.0.155 (IP mojego NAS w sieci lokalnej)
Protocol: TCP

Strona została umieszczona w folderze: /Web/lavidafilm
Rozumiem, że strona powinna być widoczna z zewnętrznej sieci pod adresem: artisopl.ddns.net/lavidafilm , ale nie jest. Tzn. po kilkudziesięciu sekundach niby wczytuje jakieś teksty (bez styli i obrazków), ale ewidentnie nie tak to ma działać.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1
Model serwera: QNAP TS-673
 
Masz źle skonfigurowanego WordPressa.
upload_2019-10-10_21-35-51.png
 
  • Wow
Reakcje: upsss
Dziękuję Spooky. Teraz działa :)
Szukałem problemu w ruterze i ustawieniach NAS, zamiast w Wordpressie.

Mam jeszcze pytanie odnośnie przekierowania domeny.
Kupiłem domenę w OVH, ale z tego co wyczytałem nie da się jej bezpośrednio przekierować na host uzyskany z no-ip.com - w moim przypadku artisopl.ddns.net.
Można to zrobić za pomocą CNAME, ale tylko do www.domena.pl, ale nie dla domena.pl.
Jak to obejść?
 
Dziękuję grzenio. :)

Faktycznie, OVH daje taką możliwość. Dynamic DNS dla domeny konfiguruje się w zakładce DynHost. Znalazłem w sieci krótki filmik, który przejrzyście to ilustruje:
Link: https://www.youtube.com/watch?v=34sw1P4Mh-Y


Najwięcej problemów może przysporzyć zautomatyzowanie aktualizacji rekordu DNS, aby następowała ona dynamicznie. W tym celu konieczne jest użycie klienta, który będzie regularnie sprawdzał, czy docelowy adres IP zmienił się, i który będzie go aktualizował. W przedstawionym filmiku rolę klienta pełni router, jednak nie każdy router posiada funkcję Dynamic DNS, a jeśli posiada, to zapewne z wbudowanej listy usługodawców nie da się wybrać "ovh.pl" (jest zazwyczaj tylko kilku najpopularniejszych, m.in.: noip i dyndns).

W moim przypadku, do routera TP-Link TL-MR3420 wgrałem zastępczy firmware Gargoyle, dzięki to któremu lista usługodawców znacznie się powiększyła i zawiera już ovh.pl. WSKAZÓWKA - podczas konfiguracji Dynamic DNS w polu "API Key" zamiast klucza wpisujemy nasz dopiero co utworzony identyfikator DynHost (w postaci: mojadomena.pl-mojsufiks).

Na koniec warto też w ustawieniach domeny OVH dodać "Stałe przekierowanie widoczne, 301" z adresu "www" na "bez www" - lub odwrotnie.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. noip
  2. ovh dynds nie działa