Pomoc Problem z widocznością/

goromajima

Passing Basics
Beginner
16 Październik 2018
20
1
3
QNAP
HS-251
Ethernet
10 GbE
Witam Panowie,

Mam problem z łącznością i dostępem do plików na urządzeniach innych niż komp i NAS.

Otóż gdy chciałbym wejść do folderów, które zawierają filmy to np. Kodi na Xboxie widzi ścieżkę i foldery ale już ich nie otwiera - tak jakby były puste. Inna sprawa to wejście na dysk przez tv. Nie mogę się połączyć z serwerem, a połączenie było to bardzo proste, bo mój telewizor ma wbudowaną funkję udostępniania plików. Wcześniej wystarczyło, żę podałem nazwę serwera, folderu, admin i hasło.

Dodam, że wcześniej wszystko chodziło poprawnie. Baza czyli Qnap nas otwieram przez HD Station na tv i tutaj nic się nie zmieniło - śmiga dobrze. Na kompie (mac), również mogę przeglądać, otwierać pliki i kopiować.

Co zmieniałem? Robiłem ostatnio format systemu. Kolejna wskazówka to taka, że mam niestandardowe uprawnienia do folderów na dysku sieciowym i nie mogę ich zmienić:

foto.png


Pamiętam też, żę ikony dysków nie miały narysowanych tych 3 połączonych ludzików (jeśli to może jakoś pomóc ;) Nie wiem za bardzo gdzie leży wina. Po stronie Maca czy po stronie ustawień Qnap'u.

Jeśli ktoś może mi pomóc, to będę bardzo wdzięczny.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.5.0728 2018/10/13
Model serwera: QNAP HS-251+
 
Tak jak podejrzewałem była to mała pierdoła. W Qnapie było wszystko okej, to system potrzebował odświeżenia nazwy komputera!

Podczas przekopywania się przez ustawienia i bezradności postanowiłem zmienić nazwę komputera (nie wiem po co, ale różne absurdy przychodzą wówczas do głowy). Gdy zmieniłem nazwę, którą miałem domyślną czyli "Mac-Mini (Wojciech)" dyski sieciowe przestały być widoczne. Wróciłem zatem do domyślnej nazwy i... to wystarczyło aby inne urządzenia niż komp i NAS zaczęły widzieć serwer! Po prostu odświeżenie nazwy po wcześniejszym formacie i wgraniu systemu na nowo (Mac).
mac.png


@pigers dzięki za chęć pomocy! ;)