Pomoc Problem z wyświetlaniem zasobów NASa na TV

JanKloss

Nowy użytkownik
Noobie
17 Lipiec 2020
1
0
1
56
QNAP
TS-x28
Ethernet
100 Mbps
Witajcie,
Jestem od ponad roku posiadaczem QNAP TS-328. Wszystko działało super, w tym udostępnianie obrazków i filmów na TV (Panasonic 50EX700_Series) - na NASie były to foldery DCIM i Films. Wersja oprogramowania QNAP najnowsza, czyli 4.4.3.1354.

upload_2020-7-17_12-34-2.png


Działało, ale teraz mam problem. Wczoraj zauważyłem, że na TV nie są poprawnie wyświetlane obrazki i filmy. Objawy są następujące:
  1. Obrazki (miniaturki) były wyświetlane w folderach. Teraz wszystko jest w jednym worze, bez podziału na foldery co czyni nawigację po 100 000 plików koszmarną.

    upload_2020-7-17_12-28-57.png


    Na dysku pliki są w folderach oznaczających lata i kolejne fotografowane imprezy.

  2. Jak wybierze się dany obrazek do pokazania to pojawia się komunikat: "Plik nie do odczytu".

    upload_2020-7-17_12-29-57.png


  3. Podobnie jest z wyświetlaniem filmów. Też są wrzucone do jednego wora, ale komunikat ciut inny:

    upload_2020-7-17_12-31-3.png
Wszystkie obrazki są w formacie JPG, a filmy w formacie MP4.

Czy ktoś z Was mógłby mi doradzić co jest przyczyną i z tym można zrobić? Czy to jest przypadłość tej wersji oprogramowania QNAP? Na wcześniejszych wersjach wszystko śmigało jak trzeba.

Wykonałem już reindeksację udostępnianych zasobów, teraz odbudowują się miniaturki, ale efekt jest ciągle taki sam.

Pozdrawiam,
j23
 
Dlatego Pigers jest fioletowy bo dobrze prawi. Mógłbyś spróbować jeszcze Cinema28 odpalić coś z poziomu przeglądarki. Jak ruszy, problemu szukamy w TV.
 
Czy TV przechodził ostatnio aktualizację?
TV ma aktualne oprogramowanie. Raczej to nie TV nawala tylko QNAP pozmieniał się.
Od dzisiaj znowu działa. Wgrałem nowe oprogramowanie systemowe (4.4.3.1400) + aplikacje. Wróciło do normy, na TV można wyświetlać albumy, przeglądać zdjęcia w folderach. Jednak to Tajwańce pomieszali.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. MediaStreaming