Pomoc problem z wysyłaniem alertów mailowych

Piotruś Pan

Nowy użytkownik
Noobie
25 Styczeń 2010
11
0
1
Warszawa
witam wszystkich...
mimo szukania nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. mianowicie...ustawiam w powiadomieniach wysyłanie maili, konfigurację SMTP i próbuję wysłać testowego maila. niestety nie wysyła. próbowałem już przez o2.pl i gmail.com. nie wiem co to może być... może coś namieszałem w przekierowaniu portów ale chyba mam ok.
Qnap TS-459 PRO i najnowszy soft (ze stycznia 2010).

pozdro...Piotrek
 
Piotruś Pan napisał:
witam wszystkich...
mimo szukania nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. mianowicie...ustawiam w powiadomieniach wysyłanie maili, konfigurację SMTP i próbuję wysłać testowego maila. niestety nie wysyła. próbowałem już przez o2.pl i gmail.com. nie wiem co to może być... może coś namieszałem w przekierowaniu portów ale chyba mam ok.
Qnap TS-459 PRO i najnowszy soft (ze stycznia 2010).

pozdro...Piotrek

Ustawienia dla Gmail i gazeta.pl (sa takie same):
Serwer SMTP: smtp.gmail.com
Port: 587
Nadawca: Qnap

Autoryzacja SMTP: Tak
Nazwa uzytkownika: ID@gmail.com, lub ID@gazeta.pl
Haslo: wiadomo

Polaczenie SSL/TLS: Tak

W zakladce powiadomienie o alertach oczywiscie jeszcze musisz wpisac na jaki adres ma byc wysylane powiadomienie.

U mnie na tym dziala bez najmniejszych problemow.
Pozdrawiam
 
Witam! Podpinam się pod temat...u mnie jest problem z wysyłaniem alertów przez interię a także konto na neostradzie, moja konfiguracja wygląda natępująco:
Serwer SMTP: poczta.interia.pl lub poczta.neostrada.pl
Port: 587
Nadawca: Qnap

Autoryzacja SMTP: Tak
Nazwa uzytkownika: ID@interia.pl lub ID@neostrada.pl
Haslo: wiadomo

Polaczenie SSL/TLS: Tak

przy próbie wysłania testowego maila wywala mi komunikat "system nie może wysłać testowego maila ,proszę sprawdzić ustawienia"...nie mam już pomysłu...może jakieś sugestie Panowie ??....router ?? (Linksys WAG-160N) Z góry dziekuję!
 
SiLAS napisał:
moze i glupie pytanie... a macie dobrze ustawione DNS'y?

Jeśli chodzi o mój Qnap w ustawieniach "sieć" zaznaczoną mam opcję "ustawienia automatycznego otrzymania adresu IP z DHCP", poniżej miejsca na wpisanie DNSów ( serwer DNS ) mają wartość "0"

Na routerze również brak wpisów w miejcach na DNSy, mam neostradę i nigdy nie wpisywałem tych rzeczy...
 
Witam, pozdrawiam itd, itp...
Pozwoliłem sobie podłączyć się do tematu. Mam problem z konfiguracją wysyłania (a raczej "niewysyłania") alertów na e-mail.
Urządzenia w mojej sieci domowej mają stałe IP. Do każdego "ręcznie" wpisane są IP, brama, podst. DNS, dodatkowy DNS itd...
Parametry konta e-mail niezbędne do prawidłowego wysłania alertu przeniosłem "na żywca" z programu pocztowego (gdzie oczywiście działają prawidłowo), dodatkowo dla świętego spokoju sprawdziłem je na stronie (wprowadzałem ustawienia skrzynek z onet i wp).
Po kolei:
Serwer SMTP: poczta.onet.pl
Port: 465
Nadawca: QNAP
Autoryzacja SMTP: tak
Nazwa użytkownika: nazwa_uzytkownika
Hasło: haslo
Korzystaj z bezpiecznego połączenia SSL/ TLS: tak
Typ protokołu: SSL

No i jakby tu napisać kulturalnie... Szlag zaczyna mnie trafiać...
Za każdym razem po przejściu na zakładkę "Powiadomienia o alertach" po kliknięciu na wysłanie testowego maila otrzymuję odpowiedź:
"System nie może wysłać testowego maila, proszę sprawdzić ustawienia."
Próbowałem restartu nasa po wprowadzeniu zmian, wyłączenia i włączenia, i co? Jedno wielkie rzadkie g...
Ktoś ma jakiś pomysł co z tym fantem począć (i nie tylko z tym, ale o tym w odpowiednich działach).
Model TS-419P+, fw: 3.4.2 Build 0331T
Nie wiem czy dobrze zrobiłem kupując to urządzenie. Miało być prościej, niezawodnie na wyspecjalizowanym sprzęcie, a okazuje się się że zwykły PC z Sambą był łatwiejszy i możliwy do konfiguracji...
 
Ej nie tak nerwowo;-). Qnap nawet daje sie lubic, ale chwile zajmuje by go poznac. Z drugiej strony jak sie zalamujesz przy konfiguracji powiadomien strach sie bac co bedzie jak trafisz na powazniejszy problem;-)

Tak jak powyzej pisalem skrzynki pocztowe (a raczej silniki SMTP), ktore u siebie podpinalem w specyfikacji mialy na stronie port 465 i 587. Niby wszedzie zalecane bylo korzystanie z portu 465, a nie chcialo to dzialac. Zmiana na 587 zadzialala. Powiadomienia sa wysylane prawidlowo. Jesli Onet i WP pozwalaja korzystac z tego portu spróbuj - moze zaskoczy.
No i przede wszystkim posprawdzaj czy poprawnie masz powspisywana autoryzację SMTP (czasem trzeba wpisac cala nazwe konta, a czasem sam login). Sprawdz tez szyfrowanie (SSL, badz TLS).

W najgorszym przypadku zaloz konta na GMailu i wprowadz dane jak w powyzszych postach. NIe tzreba na codzien z niego korzystac, bo w gruncie rzeczy chodzi tylko by Qnap mial dostep do silnika SMTP. Wysylac mozesz na Onet, badz WP - tam gdzie masz konto.
 
Dzięki za szybką odpowiedź, jednakże nic to nie dało :(. Mam konto na gmail i poprzez gmail również próbowałem. Próbowałem również użyć nieszyfrowanego portu 25. Dalej nic. Nerwowy to nie jestem, bardziej załamany tym że nie jest tak pięknie jak być powinno ;). Urządzenie polubiłbym, gdyby nie było z nim problemów. A tak wychodzi na to, że grzebanie po konsoli się szykuje (ZNOWU). Tyle ze nie nie wiem jeszcze zbytnio gdzie i jak, bo jeszcze nie oswoiłem się z hierarchią plików w qnapie (nie spodziewałem się że będzie taka potrzeba <sciana> ).
 
OK. Probowalem. Nawet testowe konto na WP otworzylem i cokolwiek bym nie wpisal nie dziala. Dziwne, bo kazda opcje sprawdzilem, a powiadomienie za kazdym razem nie wyszlo. Zawsze blad. Ustawienia byly wpisywane ze strony WP.
Po chwili zmienilem ustawienia na gmailowe - zaskoczylo przy pierwszej probie. Moze to jest wyjscie jesli nie chcesz tracic wiecej czasu i nerwow?;-)
Pozdrawiam
 
To sa moje ustawienia. Na tym dziala perfekcyjnie.
 

Załączniki

  • powiad.png
    powiad.png
    10,2 KB · Wyświetleń: 381
Pomogło!!! Problem polegał na tym, że podałem nazwę serwera: "smtp.googlemail.com" (z ich strony pomocy, nie ma to jak regularny update własnej strony hahaha ) i wybrałem protokół SSL.
Po zmianie nazwy na "smtp.gmail.com", nr portu 587 i protokół TSL: "Powodzenie".
Nie chce mi się wnikać czemu na onet i wp nie chce to gadać, no właśnie może bardziej "szkoda gadać"...
WIELKIE DZIĘKI!!!
 
z-ka napisał:
... Nawet testowe konto na WP otworzylem i cokolwiek bym nie wpisal nie dziala. Dziwne, bo kazda opcje sprawdzilem, a powiadomienie za kazdym razem nie wyszlo. Zawsze blad. Ustawienia byly wpisywane ze strony WP. ...
Witam,
Jakiś czas temu używając Thunderbird'a też nie mogłem odbierać i wysyłać wiadomości z WP. W moim urządzeniu stosuje konto z gmail'a i działa bez problemów. Zwróciłem uwagę że niekiedy na Neostradzie (mam jedną w firmie) klient poczt bardzo długo pobiera pocztę a na końcu pojawia się błąd o przekroczeniu czasu.
Pozdrawiam
 
Odgrzeję temat dla potomnych.
Powiadomienia na moim TS-212 zaczęły działać dopiero po wpisaniu w pole "nadawca" nazwy użytkownika. Jeżeli te dwa pola różnią się od siebie u mnie nie wysyła powiadomień. Mocno mnie o zdziwiło ponieważ sądziłem że w pole nadawca mogę sobie wpisać co chcę.

Pozdrawiam
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. dnsów
  2. powiadomienia qnap mail