Pomoc Problem ze skanowaniem biblioteki multimedialnej

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

maly95

Entry Technician
Q Associate
18 Październik 2015
53
9
8
29
QNAP
TS-210
Ethernet
10 Mbps
Witam,
Jestem nowym użytkownikiem qnap ts-212p. Wrzucając pliki multimedialne zauważyłem, że pojawia się problem z wykrywaniem plików muzycznych i ich odtwarzaniem w qmusic. Gdy mam w bibliotece ok 700 utworów to nie ma problemu, problem pojawia się gdy dodam nowe pliki, wtedy zaczyna się skanowanie, które trwa długo i nie możne się zakończyć. Wtedy też tracę możliwość odtwarzania muzyki z aplikacji qmusic. Jednak nadal w iTunes są widoczne wszystkie pliki wrzucone do mojego folderu Muzyka. Gdzie może leżeć problem? Jak uporać się z tym problemem?
 
wałkowane na forum - pozwolić się zindeksowac tym plikom, albo wyłączyć to całkiem i korzystać z PLEX'a czy tam Twonky :)
Czyli co mam zrobic? Wstawic cala biblioteke muzyki ok 2500 utworow i zostawic to skanowanie az sie skonczy?
Dodam ze chcialem moc korzystac tez z odtwarzania muzyki na telefonie np w drodze na uczelnie czy do pracy.
 
większość ludzi tutaj powie że Plex - ale wybór pozostanie Twój

A czy plex da mi mozliwosc odtwarzania muzyki z urzadzenia mobilnego poza siecia lan? Wiem, ze moge recznie dodac vpn, ale czy np mozna tam gdzies w ustawieniach podac adres myqnapcloud zeby samo sie w inteligentny sposob skonfigurowalo?
 
My korzystamy bez płatnego konta. Płatne konto jest Ci potrzebne jeśli chcesz korzystać z dodatków oraz posiadać możliwość tworzenia kont dla własnych użytkowników.

Czyli na darmowym koncie mam mozliwosc przegladania zawartosci multimedialnej poza siecia lan np. sluchanie muzyki? Mowiac o dodatkach co masz na mysli?
 
Używam plexa do strumieniowania muzyki ze swojego nasa i nie widzę na razie nic ciekawszego. Bez problemu to ograniesz a i jego scrapery ograną ci w ładny i sensowny sposób twoją kolekcję. Przy okazji dostaniesz także rozbudowaną apkę, więc i film nawet w tej drodze do szkoły obejrzysz.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
To znaczy, ze najlepszym rozwiazaniem do zarzadzania biblioteka multimedialna jest Plex. Na razie mam te podstawowe aplikacje o qnapa. Rozumiem, ze mozna je bez obaw usunac/odinstalowac?
 
Widac ze dopiero zaczynam przygode z qnapem. Nie wiem czy dobrze rozumiem do Plexa potrzebuje serwera dlna i biblioteki multimediow? A wlasnie mam problem ze skanowaniem (indexowaniem) tej biblioteki multimedialnej.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Qmusic