Pomoc Problemy z aplikacjami HDStation

Bamasera

Nowy użytkownik
Noobie
26 Kwiecień 2016
8
0
1
38
QNAP
null
Ethernet
null
Witam,

Kupiłem niedawno Qnapa TS-251 i próbuję wszystko ogarnąć tak żeby działało po mojej myśli. Z wieloma problemami już sobie poradziłem, z wieloma wciąż walczę… Mam kilka problemów z HybridDesk Station (aplikacjami)

1) Zainstalowałem serwer PLEX na Qnapie, wrzuciłem na niego kilka filmów, trochę muzyki. W Plex Media Server mogę te filmu normalnie oglądać, słuchać muzyki itp. W HD Station zainstalowałem Plex Home Theater który po uruchomieniu pokazuje się tylko „Search” w menu. Nie pomogło restartowanie serwera czy też reinstalacja HD Station wraz z Plex.

2) Postanowiłem przetestować OpenPTH który widzi filmy i muzykę. Problem jest jednak z dźwiękiem. Niestety mój amplituner nie posiada wejścia HDMI dlatego też konieczność rozdzielenia dźwięku i obrazu. W ramach testu podłączyłem do Qnapa DAC’a Audiotrak Prodigy Cube. Z DAC'a dźwięk idzie do amplitunera kablem optycznym, obraz natomiast do telewizora przez HDMI. W ustawieniach audio aplikacji mogę sobie wybrać jak ma być wysyłany dźwięk (HDMI, Audiotrak Analog, Audiotrak SPDIF). Problem w tym że gdy wybiorę SPDIF to mam na amplitunerze tylko stereo (pomimo że film ma dźwięk 5.1). Jakie ustawienia (i gdzie) trzeba zmienić aby dźwięk był 5.1 lub DTS?

3) Planuję jeszcze przetestować inne aplikacje np. KODI i wybrać taką która mi najbardziej przypadnie do gustu. Na stronie PLEX jest informacje że Plex Home Theater nie będzie dłużej rozwijane i żeby zamiast tego używać Plex Media Player. Czy ta aplikacja jest dostępna na Qnapa?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. out analog audio problem