Pomoc Problemy z portami (zamknięte)

krissos

Kierowca szefa
Q's Excellence
24 Grudzień 2012
208
50
28
malkoni.co.pl
QNAP
TVS-x71
Ethernet
1 GbE
Mam taki problem, opiszę może od początku, a więc tak
Mam internet z firmy i do tej pory szło to po skrętce, niedawno wymienili na światłowód i od tego momentu zaczęły się problemy.
Mam przekierowane różne porty z różnych urządzeń i do póki nie wymienili kabla wszystko działało bez zarzutu. Po wymianie na światłowód dodali urządzenie Dasan H645G. Zmieniło mi się IP zewnętrzne. Niektóre porty które mam przekierowane są otwarte, a kilka zamkniętych i właśnie problem w tym gdzie jest problem że one są zamknięte, a wcześniej były otwarte? Dzwoniłem do dostawcy i twierdzą że Dasan nic nie blokuje i jest ustawiony na Bridge. Zrobiłem dziś restart routera (przywrócenie ustawień fabrycznych) przekierowałem ten port i dalej jest zamknięty, więc chyba to nie wina routera. Już nie wiem gdzie szukać tego problemu.
 
Skoro Dasan jest w bridge to jakie urządzenie ma te publiczne ip? Może jakiś minimalny schemat połączenia tych urządzeń, i co gdzie przekierowane?
 
Do domu wchodzi światłowód do takiej skrzyneczki z niej do Dasana i potem po kablu do routera i z routera głównie po wifi i po kablu do dwóch switch dalej do sprzętu. Wszystkie porty są i były przekierowane w routerze.
 
Router faktycznie dostaje ip publiczne, takie samo którym identyfikujesz się np przeglądając strony?
Próbowałeś ustawić na chwilę DMZ na urządzenie które chcesz wypuścić na zewnątrz?
 
Niby tak S też zmienił na to nowe ip w domenie i na tej stronie pokazuje to samo ip co w routerze Open Port Check Tool - Test Port Forwarding on Your Router. Przez domenę normalnie mogę się logować na serwer jak jestem poza domem.
W dasanie wpisałem w DMZ ip routera i nic to nie dało. Sąsiad ma też zmienione ale u niego router pokazuje ip wewnętrzne.
Najdziwniejsze jest to że część portów działa normalnie, a tylko część jest zamknięta. Nawet zaczynające się na 4.... jedne ok, inne zamknięte.
 
to inaczej - jaki adres IP masz na porcie WAN routera (swojego) ?
 
czyli publiczny
besztaj providera czy portów nie blokuje bądź czy nie masz jakiegoś pakietu "bezpieczeństwa" włączonego
 
Twierdzą że nie, że wszystko odblokowane.
 
Jeszcze tak tylko się upewniam... czy na porcie który sprawdzasz na pewno działa jakaś usługa?
 
Tak działała do tej pory cały czas :) Do zmiany na światłowód
 
Możesz zmienić port tej usługi? Może jest faktycznie objęty pakietem bezpieczeństwa... Na infoliniach providera twierdzą różne rzeczy, mi ostatnio zabrali ip publiczne po 2 latach i twierdzili, że nigdy nie miałem.. więc moje połączenia z domem były chyba urojone:D
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus