Problemy z USB One Touch Copy

ArtS

Nowy użytkownik
Noobie
25 Czerwiec 2010
1
0
1
Jakiś tydzień temu stałem się właścicielem NASA QNAP TS410. Przy okazji dopiszcie go do listy, gdyż przy rejestracji musiałem wybrać, że nie wiem, jaki NAS posiadam. ;)

Przyznam, że funkcja USB One Touch Copy była jedną z cech decydujących o wyborze właśnie QNAPa. A dokładniej był to fakt, że funkcja ta posiada opcję kopiowania przyrostowego.

Posiadam tuner satelitarny, do którego mam podłączony zewnętrzny dysk USB do nagrywania. Chciałbym, powiedzmy, raz dziennie podłączyć ten dysk do NASa i korzystając z USB OTC (One Touch Copy) dograć nowe nagrania na dysk zamontowany w NASie.

Ze względu na to, że chwilowo funkcja rsync została zastąpiona przez cp, korzystam z wersji 3.2.3.

Problemy są dwa:

1. Niski transfer przy synchronizacji. NAS kopiuje jakieś 400 MB na minutę. Przy założeniu, że dziennie mam do skopiowania jakieś 10-15 GB danych, to jednak trochę czasu to zajmuje.

2. Kiedy odłączę dysk od QNAPa, tuner go nie wykrywa. Po podłączeniu do komputera Windows zgłasza potrzebę przeskanowania dysku. Po przeskanowaniu dysku nie wykazuje błędów, ale najwyraźniej cos tam w systemie plików zamyka, skoro po podłączeniu do tunera dysk jest rozpoznawany. Wiem, że dysk można bezpiecznie odłączyć korzystając z Web UI, ale jaki ma to sens, skoro chciałbym kopiować pliki bez włączania komputera? Jedyne wyjście z tej sytuacji, to wyłączenie NASa.

Biorąc powyższe pod uwagę miałbym dwie sugestie.

1. Czy NAS mógłby odłączać dysk USB po wykonaniu USB One Touch Copy. Jeśli nie automatycznie, to może przy kolejnym naciśnięciu przycisku Copy na obudowie?
2. Czy jest możliwe dodanie opcji, która korzystając z polecenia cp kopiowałoby z dysku tylko nowe pliki? Takie rozwiazanie byłoby po prostu wydajniejsze.

ArtS :)
 

Mogą Cię zainteresować