Pomoc proces "convert" i jego 80 % zajętości procka

Nowaq

Nowy użytkownik
Noobie
1 Lipiec 2013
7
1
3
41
QNAP
Ethernet
100 Mbps
Witam !!

Od jakiegos czasu jestem posiadaczem QNAP'a TS-412. Moj firmware to 4.0.1.
Po zapieciu raida 5 wgralem zdjecia na serwer i od tego czasu qnap caly czas pracuje na poziomie 90% zajetosci procesora. Sam proces convert 70-80%, czytalem ze jest to proces ktory tworzy miniatury dla roznych urzadzen itd. OK ale ile to bedzie trwalo ?( tylko nie piszcie ze odpowiednio dlugo do ilosci zdjec :p ). Czy to na pewno sie skonczy czy to jakis bug nowego systemu ? trwa to juz chyba z miesiac moze troszke mniej.


Bede wdzieczny za pomoc i zgory dzieki !
 
siemka,

hmm no mam włączone chyba ci się da :p na pewno photostation, videostation, multimediastation, musicstation :) twonky, dlna station itunes server...

a ministury tworzy na pewno bo zapycha mi powolutku dyski mysle ze zabralo mi to juz jakies 4-5 giga


a i jeszcze jedno a jest firmware 4.0 stabilny ?
 
a ministury tworzy na pewno bo zapycha mi powolutku dyski mysle ze zabralo mi to juz jakies 4-5 giga
Ile?! 4-5 gB? A co Ty masz bank zdjęć?

a i jeszcze jedno a jest firmware 4.0 stabilny ?
Obecnie nie ma stabilnej wersji oprogramowania 4.0

Powiedz...
Czy masz uruchomioną bibliotekę multimedialną? Oraz jak skonfigurowałeś skanowanie tej biblioteki?
Czy rzeczywiście będziesz korzystał z aplikacji tj. Stacja zdjęć, muzyczna oraz DLNA? Ponieważ jeśli zbędne są Ci te usługi to może warto z nich zrezygnować i zostawić serwer wolny od wykorzystania jego zasobów.
 
Ile?! 4-5 gB? A co Ty masz bank zdjęć?

okolo 50 tys zdjec :)

tak mam uruchomiona i stad wiem ze robi te miniatury i to faktycznie pomaga, o wiele szybciej uruchamia zdjecia na roznych urzadzeniach( telefony tablety itp ) tylko ja sie chyba nie doczekam tego :D

Co do zasobow pamieci to mam wystarczajace wiec o to sie nie martwie, bardziej mi chodzi o to ze non stop pracuje, ciagnie prad itp ;)