Pomoc Proces ffmpeg i obciążenie CPU 60%

ryki67

Entry Technician
Q Associate
6 Czerwiec 2013
39
3
8
44
QNAP
TS-x59 Pro II
Ethernet
802.11g (Wi-Fi 3)
Witam
Panowie od kilku godzin mam zajetość CPU ok 60% dwa procesy ffmpeg wlaczone, ogladalem film ale to bylo 5h temu dlaczego te procesy jeszcze dzialaja w tle? jaka komenda moge je wylaczyc???

pozdrawiam
 
  • Lubię to
Reakcje: prozak64
Dzieki Mariusz podpowiedz mi jeszcze jak wejsc w wiersz poleceń na serwer, bo jeszcze tego nie robilem
sorry za lamerskie prośby :)
 
DziękiMariusz jeszcze raz dzięki, poszlo, ale czemu ta komenda musi byc tak zlozona, nie mozna poddac jedynie nazwy procesu zeby go zamknąc???
  1. killall ffmpeg - nie dziala
dopiero po zastosowaniu:
  1. procname="ffmpeg" ; killall -2 "$procname" && sleep 3 ; ps | grep "$procname" | grep -v grep ; [ $? -eq 0 ] && killall -9 "$procname"

    procesy sie zamknely, jak masz chwilkę to bede wdzieczny za info

    pozdrawiam
 
Witam
Wiem, że wątek jest już rozwiązany, niemniej mam dokładnie taki sam problem (użycie procesora 90-100%, głownie dzięki procesowi ffmpeg) i nie działają na to powyższe metody, nie mogę "zabić" tego procesu.
Czy są jakieś inne metody? z czego to wynika?
Pozamykałem aplikacje QPKG (video, music, foto, multimedia - station), wyłączyłem transkodowanie - nic to nie pomaga.
Będę zobowiązany za pomoc. Dziękuję i pozdrawiamdorzucę jeszcze, że proces pojawia się i znika, co daje wykres użycia procesora bardzo zmienny (szczyt w 100% a za chwile w 20% aby znowu wskoczyć na 100%)
Mój sprzęt to TS-119P II a firmware 4.0.5
 
wrzuciłem folder DOWNLOAD jako publiczny w folderze są głównie filmy hd (jakieś 100 gb)
Dziś już jest ok, użycie procesora spadło na 20%y, czasami skacze na 100% przez proces sysRequest.cgi ale jest to na tyle sporadyczne, że do zaakceptowania.
ffmpeg nie występuje.
Temat więc kończę, dzięki za zainteresowanie.

pozdrawiam
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus