Pomoc Program fakturujący praca zdalna na kliencie OpenVPN & Qbelt

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Witam

Mam problem z poprawnym łączeniem się do bazy danych dla programu fakturującego.
Baza danych zainstalowana na wirtualnej maszynie WIN 7

Połączenie OpenVPN oraz Qbelt działa ale jak użytkownik (osoba łącząca) jest z poza sieci np. sieć komórkowa.
Ale gdy użytkownik (osoba łącząca) łączy się z bazą za pomocą tego samego lokalnego dostawcy internetu, serwer ma własny stały IP oraz użytkownik (osoba łącząca) ma również stały IP ale całość jest od jednego lokalnego dostawcy internetu.

Gdzie może być problem że nie chce to działać po światłowodzie tylko przez GSM :( ?


Jeszcze takie coś doczytałem w instrukcji programu:
Program konfiguruje się analogicznie jak do pracy w sieci lokalnej, z tą różnicą, że zamiast podawać nazwę komputera-serwera z sieci lokalnej, wpisuje się nazwę komputera-serwera udostępnionego w internecie. Należy również wpisać inną nazwę użytkownika i hasło, zgodnie z konfiguracją przekazaną przez dostawcę serwera.

Teraz nie wiem co mam wpisywać skoro po GSM działa ...

A jeśli chciałbym sprawdzić czy to pomoże to jaką nazwę komputera-serwera mam podać ?
Oraz użytkownika i hasło ?
 
@dziadek-NET Nie wiem czy do końca rozumiem ale wydaje mi się że to będzie podpowiedzią :p
Nie wiem jaka baza danych ale bazy danych SQL dość restrykcyjnie podchodzą do łączenia się nie wystarczy nazwa użytkownika i hasło musisz nadać użytkownikowi maskę IP domyślnie połączenia akceptowane są jedynie z localhost (<- tu mogę zmyślać)

Dobra doczytałem ale to wygląda jak wróżenie z fusów jaka baza danych jaki program to tajemnicą raczej nie jest możesz podać.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. openvpn