Pomoc Przed sprzedażą QNAPa

D

Damian9876

Guest
Hej.
Takie pytanie aby się upewnić, jeżeli sprzedaję serwer i wyjmę z niego wszystkie dyski hdd bez jakiegokolwiek czyszczenia to mam pewność, że żadne dane (logi, hasła, nazwy userów lub folderów) nie przejdą? W pamięci flash urządzenia chyba się nic nie zapisuje...

Drugie pytanko już o dysk. Miałem w qnapie 4x4 WD Red w Raid5 i jeden wolumen statyczny (system tez był na tym wolumenie). Czy jezeli sprzedam tylko jeden dysk a pozostałe trzy sobie dołożę do nowego qnapa to również mam pewność, że zadne dane nie wyciekną?

Z opisu technologi raid5 wnioskuję że nie ma możliwości odzyskać jakichkolwiek danych. Jedyne co mi chodzi po głowie, że system zapisuje swoje pliki osobno na kazdym dysku i potrafi się qnap uruchomić nawet z jednym włożonym dyskiem. Nie mam czasu i możliwości zrobić profesjonalne zerowanie dysku.
Mam dla takiego dysku który pracował w raid5 chyba zwykłe szybkie formatowanie pod windowsem w kieszeni hdd usb wystarczy?
Dziękuję za odpowiedzi bardziej doświadczonych w temacie. Pozdrawiam
 
Hej.
Takie pytanie aby się upewnić, jeżeli sprzedaję serwer i wyjmę z niego wszystkie dyski hdd bez jakiegokolwiek czyszczenia to mam pewność, że żadne dane (logi, hasła, nazwy userów lub folderów) nie przejdą? W pamięci flash urządzenia chyba się nic nie zapisuje...

Zero danych usera - dla świętego spokoju możesz walnąć mu update FW bez dysków.

Drugie pytanko już o dysk. Miałem w qnapie 4x4 WD Red w Raid5 i jeden wolumen statyczny (system tez był na tym wolumenie). Czy jezeli sprzedam tylko jeden dysk a pozostałe trzy sobie dołożę do nowego qnapa to również mam pewność, że zadne dane nie wyciekną?
Jeśli dysk z RAIDu - to słabo widze możliwość odzyskania danych (raid 5 daje awarie tylko 1 dysku)
Jeśli singiel - zerowanie gutmannem i czesc, 100% pewność jest tylko po fizycznym zniszczeniu dysku na proch.

programów do kasowania jest dużo : 40 Free Programs to Completely Wipe Data From Hard Drives