[przed zakupem] czy qnap to słuszna droga

henrykkwnto

Entry Technician
Q Associate
10 Kwiecień 2016
63
3
8
Warszawa
QNAP
TS-x53A
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
witam wszystkich
aktualnie jestem użytkownikiem 1dyskowego S i zastanawiam się poważnie nad zmianą barw klubowych, potrzebuję tylko upewnić się, że słusznie czynię :)
1. czy na qnap'ie mogę zainstalować androida (jeśli już to pewnie na wirtualnej maszynie). tv nie ma opcji smart i pytanie czy tym sposobem dałoby sie na andku zainstalować np tvn, tvp playera czy inną iple i tym samym zakończyć z żoną spór o tv? :) a może qnap w ogóle ma takie aplikacje do zainstalowania?
2. posiadam player zewnętrzny (mede8er) i dziś jest on podłączony do routera i tv, pobiera z S materiały video i na tv wyświetla elegancko. czy z qnapem też tak będzie (czyli nie będzie problemu ze skonfigurowaniem poszczególnych folderów z qnap)?
3. drugi tv mam podłączony do domowej sieci tylko po wifi, tv po dlna widzi S i niby odtwarza video ale nie odtwarza napisów :( (da si ę to rozwiązać puszczając video przez zainstalowaną na andku np bubbleupnp acz nie w tym rzecz). nie mniej na tv można zainstalować aplikacje od S (bodaj ds video) i wtedy dany film leci z napisami. acz mocno klatkuje ale to bym zrzucił na słabość bebechów samego S (128MB ram). pytanie brzmi czy qnap wpięty analogicznie w sieć domową pozwoli na odtwarzanie po wifi materiałów video wraz z napisami?
4. czy można skonfigurować qnap bez żadnego dysku twardego w środku? system da sie zainstalować w pamięci wewnętrznej?

pzdr
HK
 
HDMI OK :)
Wirtualizację S posiada :p (Do wirtualizacji używa się aplikacji virtualbox. )
 
Po co autorowi Kodi, skoro i tak nie będzie miał jak połączyć kablem HDMI serwera z drugim TV (teraz ma go podłączonego do sieci domowej tylko przez Wifi)?

Nie neguję faktu, że gniazdo HDMI-out dla niektórych może być zaletą, ale podkreślanie tego faktu na każdym kroku i wciskanie z tego tylko powodu QNAPów każdemu nowemu użytkownikowi jest śmieszne i niepoważne... Trochę obiektywizmu...

Autor podał swoje wymagania, opisał swoją sieć domową. Gdzie tu (przy tych konkretnych wymaganiach) jakaś wielka przewaga QNAPa? Ja jej nie widzę... A jeśli nawet, to na pewno nie w wirtualizacji czy możliwości zainstalowania Kodi (patrz odpowiedź Mariusza).

A odpowiadając na pytania (sam mam S, więc nie na wszystkie będę w stanie odpowiedzieć):
1. Nie wiem. Wątpię by przez wirtualną maszynę dało się to zrobić (a jeśli nawet, to działałoby to bardzo słabo). QNAP ma w HD Station kilka podstawowych aplikacji, dodatkowo są chyba jakieś serwery QNAPa z fabrycznie zainstalowanym androidem. Moim zdaniem prościej i taniej byłoby dokupić prostego android playera czy malinkę...
2. Nie powinno być żadnych problemów.
3. Co do rozwiązania z QNAPem - nie wiem. Domyślam się, że masz TV Samsunga. Musisz sprawdzić czy istnieje możliwość zainstalowania odpowiednika DS Video. Co do S... Nie jestem pewien, czy przyczyną klatkowania jest słaba wydajność serwera. Prędzej obstawiałbym niewystarczający zasięg Wifi, ewentualnie zbyt mało wydajny procesor w TV (bo to raczej TV dekoduje materiał, serwer go tylko dostarcza, a to nie wymaga wielkiej mocy). Wolę o tym wspomnieć, żeby nie było że kupisz jakiegoś wypasionego S i okaże się, że filmy na DS Video zainstalowanym na TV nadal klatkują.
4. Nie mam pewności, ale chyba nie (tak samo jak w S).

Co do Twojej sytuacji... Widzę dwa rozwiązania:
1. Kupujesz 1-2 android playery (i masz namiastkę 1-2 Smart TV). Wtedy nie musisz wymieniać serwera.
2. Kupujesz wydajnego QNAPa, podpinasz go przez HDMI do pierwszego TV. Do drugiego TV ciągniesz skrętkę i podpinasz do niej medie8era.
 
Jeśli chodzi o napisy to zobacz czy jest na twoją wersje serviio. Kiedyś na ds110j u mnie działało i dodawał napisy do dlna.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
 
Czemu akurat Qnap a nie mocniejszy i nowocześniejszy od Twojego model S?
czemu qnap?
  1. chęć posiadania czegoś nowego?
  2. sprawdzenia na sobie rozwiązań kogoś innego oczywiście w przypadku kiedy moje podstawowe potrzeby zostaną spełnione bo bez tego faktycznie bez sensu
  3. trochę mnie ciekawi ta wirtualizacja i pomyślałem, że mógłbym zainstalować sobie kilka dystrybucji linuksów żeby się z nimi bliżej zapoznać. na kompie za dużo z tym zachodu szczególnie jak się chce sprawdzić kilka różnych
  4. kamery. qnap ma 4 kamery i wyczytałem,że kamera nie koniecznie musi być podłączona do serwera a może znajdować się gdzieś podpięta do sieci. a coś takiego by mi się być może przydało
  5. tak naprawdę jeśli chodzi o synka to rozważałem tylko i wyłącznie ds716+II a konkurentem dla niego byłby TS-253A, który przy mocniejszych bebechach jest jednak parę stówek tańszy... jednak teraz coraz bardziej skłaniam sie ku 4 zatokom w wtedy różnica pomiędzy 453A a ds916+ jest jeszcze większa (ds 416+ nie chce)
Po co autorowi Kodi, skoro i tak nie będzie miał jak połączyć kablem HDMI serwera z drugim TV (teraz ma go podłączonego do sieci domowej tylko przez Wifi)?
no właśnie nie do końca tak. akurat starszy tv bez smart mam w pokoju razem serwerem wiec akurat dałoby sie do niego podłączyć kabel hdmi i tu bymi zależało żeby dało sie jakoś odpalić te funkcje a'la smart czyli playery i iple :thumbs-up:
player teoretycznie mógłbym przenieść do drugiego pokoju ale to rozwiązanie ostateczne bo musiałbym jakoś przeciągnąć skretkę żeby zasilić playera, a jak mam sie przebijać przez ścianę to teoretycznie mogę przeprowadzić hdmi i podłączyć NAS to obu tv jednocześnie.
Dlatego chciałbym aby w tym drugim tv (rzeczywiście samsung smart) łączność pozostała po wifi

Musisz sprawdzić czy istnieje możliwość zainstalowania odpowiednika DS Video
przeszukałem app części video ale poprawdzie nie wiem czego szukać ale nic sie nie rzuciło w oczy, ds video widać od razu. aha i widać plex o ile mogłoby to w czymś pomóc...

Nie jestem pewien, czy przyczyną klatkowania jest słaba wydajność serwera. Prędzej obstawiałbym niewystarczający zasięg Wifi, ewentualnie zbyt mało wydajny procesor w TV (bo to raczej TV dekoduje materiał, serwer go tylko dostarcza, a to nie wymaga wielkiej mocy).
wifi jest przez ścianę i to gipsowo-kartonową więc raczej ok, może być i tak, ze faktycznie to sam tv nie daje rade z materiałem video... acz tak jak wspomniałem jak puszcze jakiegoś mkv za pośrednictwem aplikacji bubbleupnp (jako źródło wskazuje nas a wyśwtelać ma sie na tv) to działa bez problemu
 
Wirtualizacja na celeronie hmm :)
Na kompie też można postawić maszynę wirtualną :)
 
Kwestia jakie masz oczekiwania od tej maszyny :) Ja na atomie (Intel Atom Dual Core 1,66 GHz, D510) też postawiłem VM :Microsoft Server.
Nawet miałem postawioną bazę mssql tylko trochę długo pobierała dane :)
 
no właśnie nie do końca tak. akurat starszy tv bez smart mam w pokoju razem serwerem wiec akurat dałoby sie do niego podłączyć kabel hdmi i tu bymi zależało żeby dało sie jakoś odpalić te funkcje a'la smart czyli playery i iple :thumbs-up:
Z tego co zrozumiałem, to w pokoju gdzie stoi starszy TV nie masz problemów z odtwarzaniem filmów, bo stoi tam też zewnętrzny odtwarzacz mede8er. Dostawienie w tym miejscu QNAPa z HDMI niewiele zmieni Twoją sytuację. Na starym TV zyskasz co prawda jakąś namiastkę "smart" (na pewno nie będzie to tak bogate "smart", jakie oferują choćby android TV czy androidboxy), ale w dalszym ciągu nie będziesz miał jak komfortowo oglądać filmów na drugim TV (o ile nie puścisz tam skrętki i nie przeniesiesz mede8era, co jak piszesz jest ostatecznością).
Puszczenie (o czym wspomniałeś) do drugiego pokoju drugiego kabla HDMI (zamiast skrętki, po ewentualnym zakupie QNAPA, pierwszy kabel HDMI wpięty byłby do starego TV dla uzyskania ubogiego "smart") , też nie pomoże w rozwiązaniu problemu z oglądaniem filmów na drugim TV, bo z tego co wiem (proszę mnie poprawić jeśli się mylę, nie mam QNAPa, ale taką informację znalazłem na tym forum) to na drugim HDMI nie ma dźwięku. Gniazdo służy tylko do podłączenia monitora.
Dlaczego wcześniej pisałem o "ubogim smart"? Nie mam QNAPa, ale na stronie WWW piszą o możliwości zainstalowania na HD Station m.in. Chrome'a, Youtube'a czy Kodi. Nie ma tam nic o Playerze czy Ipli, o reszcie aplikacji ze sklepu Google nawet nie wspominając. No chyba że zadowoli Cię zainstalowanie pluginów Playera/Ipli do Kodi, a na pozostałych aplikacjach Ci nie zależy.
Masz też możliwość kupna QNAPa z Androidem (chyba TAS 268), ale nie wiem jak z wydajnością takiego rozwiązania (siedzi tam jakiś Realtek). Osobiście (gdyby zależało mi na Andku) wolałbym wydajnego NASa na Intelu i dodatkowego boxa, a nie takie hybrydy (NAS z dwoma systemami, QTS i Android).
przeszukałem app części video ale poprawdzie nie wiem czego szukać ale nic sie nie rzuciło w oczy, ds video widać od razu. aha i widać plex o ile mogłoby to w czymś pomóc...
Plex jest jakimś rozwiązaniem do oglądania filmów na drugim TV bez puszczania dodatkowych kabli do drugiego pomieszczenia (skoro DS Video klatkuje, a QNAPowego odpowiednika DS Video na TV Samsunga w ogóle nie ma), ale ciężko mi powiedzieć jak będzie to wyglądało w praktyce. Do testów możesz spróbować zainstalować Plexa na swoim Synku. Transkodowania chyba nie będzie, skoro na TV zainstalujesz klienta, więc może i słaby serwer da radę...
wifi jest przez ścianę i to gipsowo-kartonową więc raczej ok, może być i tak, ze faktycznie to sam tv nie daje rade z materiałem video... acz tak jak wspomniałem jak puszcze jakiegoś mkv za pośrednictwem aplikacji bubbleupnp (jako źródło wskazuje nas a wyśwtelać ma sie na tv) to działa bez problemu
W takim razie ciężko mi powiedzieć, dlaczego filmy nie odtwarzają się płynnie. Najlepiej gdybyś do testów miał możliwość podłączenia TV ethernetem. Odpadłaby przynajmniej jedna z ewentualnych przyczyn klatkowania.

Kończąc tego przydługawego posta... Jeśli kusi Cię QNAP, to może faktycznie kup jakiegoś ich NASa na Intelu. Na pierwszym TV (podpiętym przez HDMI) zyskasz parę aplikacji, do drugiego puścisz skrętkę i przeniesiesz tam mede8era. Innego rozwiązania nie widzę...
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Na starym TV zyskasz co prawda jakąś namiastkę "smart" (na pewno nie będzie to tak bogate "smart", jakie oferują choćby android TV czy androidboxy)
podważa to rzeczywiście sensowność używania qnap jako dostarczyciela funkcji smart... android boxa (czy też playera) miałem kiedyś avermedii (bodaj), ba, mam na dalej ale mowiac szczerze to sie do niczego nie nadaje, wolne, ciężkosterowalne :( ale ma to pare lat, andka chyba 2.2, może współczesne są lepsze...
Do testów możesz spróbować zainstalować Plexa na swoim Synku. Transkodowania chyba nie będzie, skoro na TV zainstalujesz klienta, więc może i słaby serwer da radę...
kiedyś dawno temu próbowałem, później pół dnia to odinstalowywałem (tak system śmigał) ale być może miałem wtedy zaisnatlowanego antywira na NASie i to on spowolnił wszystko dramatycznie :(

aktualnie na placu boju pozostały TS-453A i DS916+ i teraz pytanie czy ktoś obeznany w temacie mógłby porównać te dwie maszyny i wskazać + i - jednej i drugiej
 
podważa to rzeczywiście sensowność używania qnap jako dostarczyciela funkcji smart... android boxa (czy też playera) miałem kiedyś avermedii (bodaj), ba, mam na dalej ale mowiac szczerze to sie do niczego nie nadaje, wolne, ciężkosterowalne :-( ale ma to pare lat, andka chyba 2.2, może współczesne są lepsze...
Być może nie jest tak źle jak to opisałem. Poczekaj lepiej jeszcze na opinię kogoś, kto w przeciwieństwie do mnie QNAPa posiada. Ja opieram się tylko na tym, co przeczytałem na necie (+ na tym forum). A ze znalezionych informacji wynika, że HDMI w QNAPach to głównie Kodi. Dostępna przeglądarka czy Youtube to raczej "gadżety" (nie pracują tak sprawnie jak na PC), a zainstalować można tylko to, co przewidział producent.
Co do androidboxów... Ok. rok temu kupiłem jakiegoś Minixa. Na szybkość/stabilność działania systemu i zainstalowanych na nim aplikacji (m.in. Youtube, Player, Ipla) nie narzekam (wszystko działa błyskawicznie), ale filmy (Kodi) odtwarza mi się na nim gorzej niż na prawie 10-letnim WD TV Live. Stary WuDek praktycznie bezobsługowo łyka wszystko bez zająknięcia, niezależnie od formatu pliku. W Minixie bywa z tym różnie. W zależności od użytych kodeków czasami muszę wahlować ustawieniami sprzętowej akceleracji, bez tego odtwarzacz nie uruchomi filmu. Nie narzekam, bo lepsze to, niż nic (też nie mam Smart TV). Poza tym za te pieniądze nie znalazłem lepszego rozwiązania...
aktualnie na placu boju pozostały TS-453A i DS916+ i teraz pytanie czy ktoś obeznany w temacie mógłby porównać te dwie maszyny i wskazać + i - jednej i drugiej
W dużym skrócie: S ma (moim zdaniem) lepszy soft (częściej aktualizowany, lepiej dopracowany, staranniej przetłumaczony, łatwiejszy do skonfigurowania, itp. itd.). QNAP jest lepiej wykonany z zewnątrz, a jego soft oferuje większe możliwości (choćby wirtualizacja czy wspomniane HD Station). Co kto lubi...

edit: Podam prosty przykład... Swój serwer wykorzystuję m.in. do torrentów. W S na starcie zainstalowałem Download Station, które bezproblemowo skonfigurowałem. Dodatkowo szybko znalazłem odpowiednie aplikacje mobilne i na iOSa, i na Androida. Wszystko działa łatwo, prosto, stabilnie. Mogę dodawać nowe zadania na różne sposoby, z różnych urządzeń, działają RSSy czy pobieranie filmów z Youtube'a, itp. itd.

W QNAPie (z tego co przeczytałem) oficjalny Download Station działa średnio i chyba nie ma do niego aplikacji mobilnych. Wszyscy na forum od razu polecają zamianę DS na oferujące większe możliwości rTorrent czy Transmission. Z konfiguracją obu programów bywa różnie, nie wszystko da się "wyklikać", czasem trzeba zmieniać jakieś parametry w plikach, logować się przez konsolę, tworzyć nowych użytkowników, itp. itd. Powtórzę... Co kto lubi...
 
1. czy na qnap'ie mogę zainstalować androida (jeśli już to pewnie na wirtualnej maszynie). tv nie ma opcji smart i pytanie czy tym sposobem dałoby sie na andku zainstalować np tvn, tvp playera czy inną iple i tym samym zakończyć z żoną spór o tv? :) a może qnap w ogóle ma takie aplikacje do zainstalowania?
Odpowiem jak sądzę jako już dobrze doświadczony użytkownik Qnapa z HDMI etc...
- Da się zainstalować Androida na virtualce. Działa, natomiast ja uważam, że to co można w ten sposób osiągnąć jest nie do użytku. Po raz kolejny wracamy na tym forum do virtualizacji i multimediów. Nie do tego stworzono virtualizację i z racji swoich ograniczeń nie nadaje się ona niezależnie od systemu jaki postawimy do robienia z niej centrum multimedialnego.
- Abstrahując od tego rozwiązania, które z założenia nie może spełnić twoich wymagań, na Qnapie masz możliwość odpalenia HDStation. Twierdzenie, że to rozwiązanie nie zastąpi android boxa czy innego androidowego rozwiązania multimedialnego jest kompletnie nieuprawnione i błędne. Kodi jest rozwiązaniem, które z powodzeniem załatwi wszystko o czym piszesz. Przecież Player, IPLA etc... występują jako pluginy do kodiego. Moim zdaniem działają znacznie lepiej niż na dowolnym SmartTV i wolne są od reklam. Ponadto możesz zainstalować całą plejadę aplikacji typu chrome, firefox, skype, plex etc... Na upartego przez firefoxa czy chroma też odpalisz Playera czy IPLE. Nie wiem czego więcej potrzeba ? Co więcej w obecnych wersjach te aplikacje działają stabilnie.
- Jeśli i to nie wystarcza odpalamy zamiast HDS LinuxStation i mamy natywne Ubuntu na którym możemy zrobić cokolwiek. Mamy wtedy w jednym pudełku niezależnego nasa i kompa z linuxem. To też działa.

Na marginesie:
S ma (moim zdaniem) lepszy soft (częściej aktualizowany, lepiej dopracowany, staranniej przetłumaczony, łatwiejszy do skonfigurowania, itp. itd.).
Mam dwie sztuki S i trzy qnapy. Konfiguracja faktycznie sprawa względna, wiele zależy od tego do czego ktoś się przyzwyczaił ale reszta (wybacz) sugeruje bardzo słabą znajomość QTS. To twierdzenie było prawdą (nieobiektywną zresztą) może trzy lata temu dziś wydaje się śmieszne.

Wracając do tematu:
2. posiadam player zewnętrzny (mede8er) i dziś jest on podłączony do routera i tv, pobiera z S materiały video i na tv wyświetla elegancko. czy z qnapem też tak będzie (czyli nie będzie problemu ze skonfigurowaniem poszczególnych folderów z qnap)?
- Nie widzę żadnego powodu dlaczego miały by wystąpić jakiekolwiek trudności.

3. drugi tv mam podłączony do domowej sieci tylko po wifi, tv po dlna widzi S i niby odtwarza video ale nie odtwarza napisów :-( (da si ę to rozwiązać puszczając video przez zainstalowaną na andku np bubbleupnp acz nie w tym rzecz). nie mniej na tv można zainstalować aplikacje od S (bodaj ds video) i wtedy dany film leci z napisami. acz mocno klatkuje ale to bym zrzucił na słabość bebechów samego S (128MB ram). pytanie brzmi czy qnap wpięty analogicznie w sieć domową pozwoli na odtwarzanie po wifi materiałów video wraz z napisami?
- najprostrze rozwiązanie to obecnego boxa podłączyć do drugiego TV a Qnapa po HDMI i problemów o których piszesz na starcie nie ma, przy założeniu że Twoja sieć WiFi jest odpowiednio wydajna. Jeśli przyjąć, że chcesz to robić po DLNA to też nie widzę problemu. Jeśli dodatkowo Twój TV ma np. PLEXa to daje gwarancje na sukces. Zawsze jest też jakieś ale niestety. Należy pamiętać, że zastosowanie = właściwy sprzęt. Jeśli kupisz najsłabsze sprzętowo rozwiązanie i będziesz chciał oglądać HD na TV i równocześnie kolejne transkodować w locie do kolejnego TV to nie licz na cud.

4. czy można skonfigurować qnap bez żadnego dysku twardego w środku? system da sie zainstalować w pamięci wewnętrznej?
- NIE
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
W QNAPie (z tego co przeczytałem) oficjalny Download Station działa średnio i chyba nie ma do niego aplikacji mobilnych. Wszyscy na forum od razu polecają zamianę DS na oferujące większe możliwości rTorrent czy Transmission. Z konfiguracją obu programów bywa różnie, nie wszystko da się "wyklikać", czasem trzeba zmieniać jakieś parametry w plikach, logować się przez konsolę, tworzyć nowych użytkowników, itp. itd. Powtórzę... Co kto lubi...
no właśnie tyle to i ja przeczytałem, że niby wszystko działa ale pewne niuanse trza wiedzieć/znać albo pytać na forum. Wszytko jest proste... ale logowanie przez konsole, grzebanie w plikach konfiguracyjnych wydają się sprawą ciężką dla laika a nie wiem czy mam dość samozaparcia... z drugiej strony moze to i ciekawe doświadczenie... ale z trzeciej strony podstawowe aplikacje firmowane przez qnap powinny działać bęz błędów :(
no nic może ktoś doświadczony zechce się podzielić
 
normalnie paranoja poziom expert - może jeszcze poprosi o experta od procesorów i będziemy szukać CPU który jest wydajniejszy od którego ?!

to ja dorzucę swoje 3 grosze - grubo ponad rok wybierałem między Synkiem a QNAPem - po 3 latach dalej bawię się QNAPem.
 
Dalej posiadasz qnapa bo lubisz się bawić w linuxie :D
S daje Ci to w panelu webowym :p
 
no właśnie tyle to i ja przeczytałem, że niby wszystko działa ale pewne niuanse trza wiedzieć/znać albo pytać na forum. Wszytko jest proste... ale logowanie przez konsole, grzebanie w plikach konfiguracyjnych wydają się sprawą ciężką dla laika a nie wiem czy mam dość samozaparcia... z drugiej strony moze to i ciekawe doświadczenie... ale z trzeciej strony podstawowe aplikacje firmowane przez qnap powinny działać bęz błędów :-(
no nic może ktoś doświadczony zechce się podzielić

Nie rozumiem Cię. Napisałem Ci odpowiedzi wynikające z własnego doświadczenia. Co więcej mam porównanie. Sam korzystam z HDStation od dawna. Linux Station testowałem. Na obecnym Qnapie mam nawet dla zabawy postawiony na virtualce DSM6. Ty piszesz, że może ktoś doświadczony się odezwie i odnosisz się do wypowiedzi kogoś kto widział Qnapa na fotach w necie. To tak w zasadzie o co Ci właściwie chodzi ?

Tak w ogóle @Silas Mariusz chyba się popłacze ze śmiechu jak się dowie że rTorrenta trzeba konfigurować z konsoli. Ja jakoś używam od bardzo dawna i zawsze w przeglądarce wystarczyło wpisać "setup" i dziwnym trafem pojawia się piękny interface webowy a nie konsola. Powiem więcej wystarczy zmienić tam tylko hasło jak nie chcesz żeby każdy miał do niego wgląd i działa sobie bezproblemowo.

Problemy wszędzie się komuś zdarzają tak w Qnapie jak i w Synku, wtedy ludzie piszą. Na każdego z problemem przypada 1000 bez problemu. Ci nie piszą bo niby po co.
 
no właśnie tyle to i ja przeczytałem, że niby wszystko działa ale pewne niuanse trza wiedzieć/znać albo pytać na forum. Wszytko jest proste... ale logowanie przez konsole, grzebanie w plikach konfiguracyjnych wydają się sprawą ciężką dla laika a nie wiem czy mam dość samozaparcia... z drugiej strony moze to i ciekawe doświadczenie... ale z trzeciej strony podstawowe aplikacje firmowane przez qnap powinny działać bęz błędów :-(
no nic może ktoś doświadczony zechce się podzielić

Nie rozumiem Cię. Napisałem Ci odpowiedzi wynikające z własnego doświadczenia. Co więcej mam porównanie. Sam korzystam z HDStation od dawna. Linux Station testowałem. Na obecnym Qnapie mam nawet dla zabawy postawiony na virtualce DSM6. Ty piszesz, że może ktoś doświadczony się odezwie i odnosisz się do wypowiedzi kogoś kto widział Qnapa na fotach w necie. To tak w zasadzie o co Ci właściwie chodzi ?

Tak w ogóle @Silas Mariusz chyba się popłacze ze śmiechu jak się dowie że rTorrenta trzeba konfigurować z konsoli. Ja jakoś używam od bardzo dawna i zawsze w przeglądarce wystarczyło wpisać "setup" i dziwnym trafem pojawia się piękny interface webowy a nie konsola. Powiem więcej wystarczy zmienić tam tylko hasło jak nie chcesz żeby każdy miał do niego wgląd i działa sobie bezproblemowo.

Problemy wszędzie się komuś zdarzają tak w Qnapie jak i w Synku, wtedy ludzie piszą. Na każdego z problemem przypada 1000 bez problemu. Ci nie piszą bo niby po co.
W jaki sposób zmienić lokalizację plików tymczasowych z dysku 1 na 2 przez gui ?
Każdy system ma swoje plusy i minusy dlatego trzeba sprawdzić obydwa by mieć porównanie.
 
W jaki sposób zmienić lokalizację plików tymczasowych z dysku 1 na 2 przez gui ?
Dywagacje bez sensu. Pytanie po co zwykłemu laikowi to zmieniać? Odpalasz i działa, dopiero jak chcesz kombinować to kombinujesz. Ja wyraziłem swoje zdanie w stosunku do twierdzenia "żeby odpalić, trzeba kombinować", bo ono jest nie prawdziwe.

Każdy system ma swoje plusy i minusy dlatego trzeba sprawdzić obydwa by mieć porównanie.
Mam. Nie narzekam na żaden. No i nie rozumiem co to ma do rzeczy w temacie :s Ja pasuje, chyba że ktoś chce zadać konkretne pytanie w temacie.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. dlna nie widzi folderów