Pomoc Przeglądarka internetowa na QTS

wojtekdu

Systems Admin...
Q's Expert
6 Marzec 2015
387
34
28
63
Lisów
lisow.eu
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Mam nietypowe pytanie. Czy istnieje możliwość uruchomienia przeglądarki z poziomu QTS, ale otwartego w przeglądarce nie w HD Station. Chodzi o to, że nie mogę z zewnątrz dostać się do mojego routera Huawei HG8245. Port 80 i 8080 mam zajęte, a nie umiem znaleźć ustawienia routera gdzie mógłbym zadeklarować jakiś inny port do zmapowania. Gdy jestem na NAS i wpiszę z poziomu sieci wewnętrznej adres publiczny wtedy zgłasza mi się router.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4 Build 20171103
Model serwera: QNAP TS-251
 
VPNem się nie dostanie ?
z drugiej strony ... skoro ma SSH do QNAPa to moze sobie tunelowac port w SSH na port WWW routera :
aintranet.cs.hku.hk_csintranet_contents_technical_howto_putty6.gif


143 to port lokalnie w Twoim komputerze
localhost:143 podmieniasz na adres IP routera jak bedąc w domu - a po dwukropku 80 badz 8080 ..

pytanie czy QNAP nie blokuje takich rzeczy .. bo znając życie to tak ..
 
OK. Temat musiałem rozwiązać inaczej. Przemapowałem port 90 dla IP routera na port 80. W ten sposób chcąc wejść na router z zewnątrz, podaję IP publiczne z portem 90 i jestem na routerze. Wewnątrz sieci z wejściem na router nie ma problemu. Próby z Container Station powiodły się tylko częściowo tzn. zainstalowałem debiana i na nim przeglądarki, ale działały one tylko w trybie tekstowym. Mimo 3 godzinnych prób nie udało mi się uruchomić display dla firefoxa. W przeglądarce tekstowej zgłaszał mi się index.aspx routera, ale przy próbie zalogowania, po wprowadzeniu loginu i hasła nie mogłem zatwierdzić wprowadzonych danych butonem. Po prostu buton był nie aktywny i odpuściłem. Temat załatwiony. Zamykam. W przyszłości muszę pomyśleć o rozbudowie pamięci RAM na moim TS-251. Okazuje się, że sie przyda.
 
OK. Temat musiałem rozwiązać inaczej. Przemapowałem port 90 dla IP routera na port 80. W ten sposób chcąc wejść na router z zewnątrz, podaję IP publiczne z portem 90 i jestem na routerze. Wewnątrz sieci z wejściem na router nie ma problemu. Próby z Container Station powiodły się tylko częściowo tzn. zainstalowałem debiana i na nim przeglądarki, ale działały one tylko w trybie tekstowym. Mimo 3 godzinnych prób nie udało mi się uruchomić display dla firefoxa. W przeglądarce tekstowej zgłaszał mi się index.aspx routera, ale przy próbie zalogowania, po wprowadzeniu loginu i hasła nie mogłem zatwierdzić wprowadzonych danych butonem. Po prostu buton był nie aktywny i odpuściłem. Temat załatwiony. Zamykam. W przyszłości muszę pomyśleć o rozbudowie pamięci RAM na moim TS-251. Okazuje się, że sie przyda.
Super, że sobie poradziłeś. Chociaż bał bym się wystawiać router na świat.

P.s. RAM jak złoto - nigdy za wiele ;)

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. browser station
  2. https://forum.qnap.net.pl/threads/przegl%C4%85darka-internetowa-na-qts.22728/