Pomoc Przekładka dysku z TS-112P do TS-251 jako drugiego wolumenu

wojtekdu

Systems Admin...
Q's Expert
6 Marzec 2015
387
34
28
63
Lisów
lisow.eu
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Mam stary TS-112P i kupiłem nowy TS-251. Do nowego włożyłem nowy dysk. Zainstalowałem i skonfigurowałem NAS. Teraz chciałbym wyjąć dysk ze starego TS-112P i włożyć do nowego po czym sformatować go. Czy nie narozrabiam czegoś, wszak oba dyski są z systemem operacyjnym?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4 Build 20171103
Model serwera: QNAP TS-251
 
Okazuje się, że nie do końca. Dysk 1.82GB pokazuje udostępnia tylko 354.3GB wolnych 1,4GB i za cholerę nie mogę udostępnić nic więcej. Pomocy. Zdjąłem już partycję pod Windows. Wsadziłem czysty niespartycjonowany dysk i to samo. Co mam zrobić, żeby system widzial cały dysk?
 
Po pełnym skanowaniu okazało się, że SMART zgłasza zastrzeżenia co do dysku. Trochę dziwne, bo dysk wyjęty ze starego TS-112P na którym chodził 3 lata bez zarzutu i tam SMART nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń co do dysku. Wyciągnąłem go i robię Low Format narzędziem HDD Low Level Format Tool 4.40. Zobaczę co po formacie zgłosi SMART. Ale pomijając to dziwne jest przyporządkowanie przestrzeni roboczej. Czemu 1,4GB zostawił nieprzyporządkowane. Czy mogę traktować drugi dysk jako odrębny wolumen, bo miałem wrażenie, że to co powstało to był RAID. Jeśli tak to jak mam to zrobić?
Po formacie dysk zdrowy. SMART zgłasza Excelent. Co dalej? Wyłączam NAS, wkładam dysk i...? Coś mam robić, czy NAS robi to sam?