Pomoc Przekierowanie domeny na qnapa, niestandardowy port

Seba5120

Nowy użytkownik
Noobie
15 Marzec 2018
8
1
3
34
QNAP
QBack-25
Ethernet
802.11a (Wi-Fi 2)
Witam.
W jaki sposób przekierować wykupioną domenę na serwer qnapa bez portu w adresie?
Wiem dużo się naczytałem na temat domeny i za każdym razem jest ustawienie serwera na port 80.
Tylko że ja nie mogę przekierować portu 80 w routerze na serwer i muszę wykorzystać własny port np. 1234.
Mogę wejść na serwer z zewnątrz na:
ip_zewnetrzne:1234/WordPress
A jak na taki adres przekierować domenę:
domena.pl
A żeby nie bylo:
domena.pl:1234

Pozdrawiam Sebastian


Wersja oprogramowania Firmware: najnowszy
Model serwera: QNAP ts251
 
Niestety zarezerwowany dla usługodawcy, nie ma innej możliwości, żeby to obejść?
Jest, miałem dokładnie taki sam przypadek. Usługodawca potrzebuje portu 80 Twojego routera (z naciskiem na Twojego) do ewentualnych interwencji serwisowych. Wtedy wchodzi na Twój router po porcie 80 podając Twoje IP publiczne. Ja dogadałem się przedstawiając potrzebę serwera www, a ten potrzebuje portu 80 i bez problemu usługodawca zrezygnował z portu 80 i udostępnił mi go. Po jakimś czasie zmapowałem na routerze port 80 na 90 i przedstawiłem całą sytuację technikowi usługodawcy. Teraz jeśli chcą coś robić zdalnie na moim routerze podają mój IP publiczny z portem 90 i wchodzą na router. Wszystko kwestia dobrej woli po stronie usługodawcy i mądrej argumentacji.
I powiem Wam jeszcze coś. Przy pierwszej bytności właściciela firmy u mnie i przedstawieniu "problemu portu 80", nie dość że odblokował mi port to gratis dostałem 30MB/s dodatkowego downloadu.. I nie działo się to w Erze.:D
Możesz, wydaje mi się, wykorzystać port 8081 jeśli masz certyfikowaną domenę SSL`em. Wtedy potencjalny internauta wpisując Twoją nazwę domeny w przeglądarce domyślnie przekierowywany jest na port 8081.
 
Możesz, wydaje mi się, wykorzystać port 8081 jeśli masz certyfikowaną domenę SSL`em. Wtedy potencjalny internauta wpisując Twoją nazwę domeny w przeglądarce domyślnie przekierowywany jest na port 8081.
Ale przecież domyślny port dla protokołu HTTPS to 443, a nie 8081. Tak jak domyślny dla HTTP to 80.

A nie ogarniesz tej zmiany portu na apache httpd + mod rewrite?
 
Mylisz dwie rzeczy. Połączenie z NAS i to są porty 8080 i 443 i serwer www tam porty to 80 i 8081. Oczywiście mówimy o domyślnych ustawieniach.
upload_2018-11-12_9-35-42.png


upload_2018-11-12_9-36-18.png
 
A jest jakaś możliwość bez przekierowania portu połączyć się z serwerem www z zewnątrz?
Jak np. usługa smartshare która po udostępnieniu wygląda następująco:
myQNAPcloud share link

Jeśli mam port w linku czyli np: IP:1234
to nie skonfiguruje pod to własnej domeny :/
 
pozostaje tylko reverse proxy na innej maszynie w internecie.

masz przykład z życia - port 80 też jest zablokowany u mnie - mam wykupionego małego vpsa w ovh który "przekierowuje" ruch z mojego Qnapa na port 80 tego vpsa - więc wpisując adres www.xxx.ovh tak naprawdę zmuszam vpsa do pobrania strony z mojego Q , ale dla ciebie jest to strona bez nr portu.

Opisałem jak to zrobic na forum - szukajka nie gryzie!
ovh jest na razie tańsze .. aruba ma fajne parametry.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. mod rewrite