Pomoc Przekierowanie i dostępność portów DHT 6881 w rtorrent pro

kordusson

Entry Technician
Q Associate
10 Grudzień 2012
32
6
8
ts-251c
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam,

Czy port dla DHT musi być otwarty podczas działania rtorrenta np. przez Open Port Check Tool -- Verify Port Forwarding on Your Router ? W czym rzecz... Gdy pobieram na prywatnych trackerach (łącze 1000/1000) leci jak należy 50- do 90MB/s w zależności co pozwalają seedy.. problem jest podczas wysyłki .. widzę pomimo dużo osób podłączonych do mnie (10-15) leci ode mnie max 3-4MB/s choć inny wysyłają po 30-40MB/s ... mam tylko 2 torrenty udostępnione ... port 42000 przekierowany poprawnie.. sprawdzanie z qnapa łącza z konsoli jest ok ,
Server: Orange Polska S.A. - Poznan (id: 7202) ISP: INEA sp. z o.o.
Idle Latency: 6.27 ms (jitter: 0.17ms, low: 5.87ms, high: 6.46ms)
Download: 939.03 Mbps (data used: 1.1 GB) 9.02 ms (jitter: 0.76ms, low: 5.34ms, high: 19.27ms)
Upload: 805.51 Mbps (data used: 838.1 MB) 4.69 ms (jitter: 1.35ms, low: 2.68ms, high: 62.00ms) Packet Loss: 0.0%

Po sambie w każdą stronę jest ok.. wszystkie limity powyłączane. Use UDP trackers On , DHT Auto , PEX enabled , Data Transfer Ports Protocol: UPnP UPnP On, Encryption , PrefferPlainText , allow encryption ,
Priorytet ustawiony na torrencie na wysoki. Zużycie procka jak i dysku i sieci w Qnapie minimalne, w samej aplikacji takze niskie.

Przy próbie sprawdzenia portu DHT ... bez względu jaki przekieruje zawsze jest zamknięty 6881, 6666, 9999. Dam ten port (każdy inny wybrany) do przekierowania na inną usługę i port otwarty.
Zdaję sobie sprawę że nie poleci pełną prędkością łącza, wszystkie te tematy przeczytałem , że mają szybsze shelle i nie ja jedyny mam Internet ;)
Pobrałem jako ~30 , po mnie jeszcze ~80 osób, a ja najmniej wyseedowałem pomimo iż praktycznie seedowałem tylko tą pozycję.

1677357194533.png

Chyba wszystkie posty dotyczące ustawień rtorrent co do portów, prędkości , wskazówek przejrzałem... Już sam nie pamiętam czy port 6881 podczas przekierowania ma wskazywać że jest otwarty. QUFirewall wyłączyłem na potrzebę testu.
Z góry dzięki za pomoc.
 
Dzięki @pigers , człowiek znów mądrzejszy , tylko to ograniczenie w wysyłce mnie męczy, co zrobić , aby choć raz na jakiś czas pokazało więcej niż 10MB/s bo pozycja nadal chwytliwa, a ode mnie leci teraz około 1MB/s. Nie wiem czy kombinować z inną apką typu deluge czy qBittorrent.. a by sprawdzić czy tam pojdzie lepiej.
 
No i często szybkość wysyłania nie jest zależna od nas - jak @pigers i @Silas Mariusz wspomniał kiepskie pery lub dużo innych seedów na torrencie i będzie ciężko o dobre prędkości.
Sprawdź na bardzo świeżym torrencie jakie masz prędkości (takim poniżej 1min na stronie) który będzie pobierany przez sporo osób.
 
Tak jak wspomniałem , byłem jedną z 30 osób które pierwsze pobrały wstawkę .... po mnie pobrało ją jeszcze 100 osób, teraz pobiera jeszcze ~30.
seedowac trzeba na prywatnych trackerach z dobrym łączem
to jest na prywatnym trackerze, łącze 1/1 Gb z Inei z public ip , może nie jest shellem 10/10Gb , ale przynajmniej na początku powinno pozwolić wysyłać szybciej.
Dla testu najlepiej być jedynym udostępniającym, albo coś wystawić na stronę albo poproś kogoś żeby coś zassał od ciebie na pozycji gdzie jesteś jedynym peerem.
Tylko skąd mieć taką wstawkę aby każdy się skusił. Staram się pobrać czasami wstawkę jako pierwszy... ale inni chyba mają boty, bo ledwo po wstawce która się pojawi ... mają ją już w seedowanych.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qbittorrent
  2. rtorrent
  3. qbittorrent x19
  4. Open port rtorrent
  5. orange
  6. Rtorrent-Pro port
  7. Rtorrent pro
  8. 42000 port
  9. torrenty nie pobiera
  10. QuFirewall