Pomoc Przekierowanie portów - światłowód

rafolego

Passing Basics
Beginner
2 Styczeń 2017
17
3
3
29
QNAP
TS-210
Ethernet
1 GbE
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0229 Build 20170901
Model serwera: QNAP TS-228

Cześć

Mam problem z przekierowaniem portów na nowym mieszkaniu gdzie jest światłowód.
Otóż wcześniej na "starym" "normalnym" internecie wystarczyło przekierować porty na routerze i wszystko działało.
Przy światłowodzie mam mega problem.
W dużym uproszczeniu schemat sieci wygląda tak jak na screenie poniżej.
Internet przechodzi przez modem od światłowodu.
Podłączony jest on po porcie LAN do routera.
Router ustawiony jest jako access point, przypisałem mu adres LAN: 192.168.1.150, wyłączyłem DHCP.
Na QNAPIE przypisałem stał adres IP 192.168.1.1 bramka i maskę podsieci odczytaną z ipconfig
Dzwoniłem do dostawcy internetu i przekierował mi porty ip: 192.168.1.1 -> 8200 8080 9091 443
Sprawdzałem na stronie Open Port Check Tool czy faktycznie mam przekierowane te porty no i są.
A do qnapa dalej nie mogę podłączyć się zdalnie, zresztą do rtorrenta też chociaż jest na innym porcie.
A więc gdzie może leżeć problem? coś z konfiguracją sieci? Czy może za mało portów przekierowałem ?


1.png
 
Porty na rouerze są na pewno przekierowane poprawie - dokładnie tak samo jak w przypadku starego internetu.
Dlaczego robię switcha?
Dostawca internetu mówił, że należy tak zrobić.
Wyłączoną mam opcje DHCP.

Jakieś krótkie info jak zrobić maskarade ?
Pierwszy raz o tym słyszę
 
Jeżeli Tp-Link jest switchem i AP to nie trzeba nic tam robić poza wyłączeniem DHCP i zmianą adresu( na inny jak posiada modem światłowodowy w Twoim przypadku jest routerem) i jeżeli nie masz dostępu do konfiguracji to atakuj dostawcę aby on otworzył porty dla IP twojego NAS.
 
Ostatnio nie miałem czasu, żeby drążyć ten temat, ale przekierowałem większą ilość portów.
Świeci się ładna "fajeczka", że łączność przez internet jest ale próbując się połączyć z nasem nie mam możliwości.
Jakieś pomysły co zrobić ?
upload_2017-11-28_19-38-6.png
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. przekierowanie portów światłowód