Wiedza Przekierowanie portów - idee

U

Usunięty użytkownik pigers

Guest
1. Przekierowanie portów z obu QNAP, mieszanie portami w routerze:

Rysunek1.png


2. Przekierowanie portów z obu QNAP, zmienianie domyślnych portów na jednym z QNAPów , na routerze można zrobić z UPNP, powinno lepiej współdziałać z funkcjami Cloud ....

Rysunek2.png


Ktoś widzi jakieś inne możliwości ? To pisać, pomyślimy, obrazki porobimy :)
 
miałem dwa pomysły i się podzieliłem - a porty można zmieniać wg własnego widzimisie ;)
Uznalem to za podchwytliwa odpowiedz i probuje rozwiazac problem od 2 strony - na pewno szybciej siec bedzie chodzic :], a co za tym idzie porty mniej obicazone ;-). Ewentualnie mozna jeszcze na 1 serwerze zmapowac udzialy 2 i z 1 miec dostep do zasowbow 2 :) mniej mieszania w portach :)
Pytanie tylko jakie uslugi maja na nich dzialac ? wtedy dalej mozna bawic sie w "portowanie", tak mi sie przynajmniej wydaje :]
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Chciałbym troszkę odświeżyć temat.
Średnio się znam na sieciach, ale czy nie bezpieczniej byłoby wypuszczenie na zewnątrz portów niestandardowych? Np. bardzo newralgiczny jest chyba port 22, który jest regularnie atakowany (kiedyś tak miałem). Nie wiem czy są też ataki na porty 80, 443, 8080, 8081.
W związku z tym czy nie lepiej wybrać jakieś porty z puli +20000? Np.:
20022 - SSH Q1
20222 - SSH Q2
28080 - panel Q1
28081 - WebMgmt Secure Q1
28880 - panel Q2
28881 - WebMgmt Secure Q2

Pytam o opinię, bo sam przymierzam się do wypuszczenia portów na zewnątrz (nie przez UPnP) tak, żeby było w miarę bezpiecznie :)
 
czy nie bezpieczniej byłoby wypuszczenie na zewnątrz portów niestandardowych?
a ja pójdę krok dalej i zapytam czy musisz je otwierać, czy nie lepiej odpalić na QNAP-ie VPN? Otwierasz jeden port i tylko poprawne logowanie VPN pozwala na dostęp. OpenVPN jest dostępny także na telefony, a w Win to jeszcze łatwiejsza sprawa bo możesz po PPTP się logować i już całkiem nic nie musisz instalować ;)
 
  • Lubię to
Reakcje: qiui
Pytanie, które zadajesz to Off-topic.
VPN
Virtual Private Network jest prywatną siecią, która używa publicznej sieci (najczęściej Internetu) do łączenia zdalnych punktów i użytkowników.

Oprócz wykorzystywania dedykowanych połączeń, takich jak na przykład linie dzierżawione, VPN stosują połączenia internetowe przebiegające od sieci prywatnej lub korporacyjnej do punktu zdalnego albo zdalnego użytkownika. Wyróżnia się dwa typy sieci VPN: Remote-Access i Site-to-Site.