Pomoc Przekierowanie publicznego ip na debiana w VM

panmirecki

Nowy użytkownik
Noobie
7 Kwiecień 2020
9
1
3
38
QNAP
null
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Dzień dobry,

po lekturze forum postanowiłem zadać pytanie jak w tytule. Mam Postawionego Debiana na VM, na nim zainstalowałem serwer Apache2. Próbuję zmusić qnapa do tego, żeby moje publiczne IP kierowało właśnie na mój serwer apache2. Czy koleżanki i koledzy z forum mogą mnie naprowadzić?
 
Nie, chyba VMka dostaje IP z QNAPA. Na QNAPIE mam ustawione automatyczne przekierowanie portów, test pokazuje, że ta funkcja działa. Próbowałem grzebać w Virtual Switchu, tam znalazłem switch dla VMki, ustawiłem publiczne IP, ale przekierowanie nie zadziałało.
 
upload_2020-5-28_12-13-10.png


połączenie do sieci musi być bridge (żebys dostał adres IP z routera).
 
Zrobiłem tak jak w poniższych screenach, ale dalej nie poszło. Wyłączyłem automatyczne forwordowanie portów na qnapie i skonfigurowałem je ręcznie na rooterze (tak jak radziłeś w innych wątkach).

Zrzut ekranu 2020-05-30 o 15.29.55.png
Zrzut ekranu 2020-05-30 o 15.30.14.png
 
Tak, adres publiczny jest. W sieci lokalnej mogę dostać się na apache, ale:
1. mój qnap ma adres 192.168.0.14
2. Apache ma adres 192.168.0.29

jak przekierowuje port 80 na adres qnapa, to wynik sprawdzenia na Open Port Check Tool -- Verify Port Forwarding on Your Router jest negatywny
jak przekierowuje port 80 na adres ip apache, to wynik sprawdzenia na Open Port Check Tool -- Verify Port Forwarding on Your Router jest pozytywny, ale moje publiczne IP nie otwiera żądanej strony.

Próbowałem już wielu opcji, ale wydaje mi się, że jak przekierowuje port 80 na qnapa, to qnap nie wie co z tym portem dalej ma robić, może powinienem gdzieś to skonfigurować. A może jest tak, że w drugim przypadku, przy przekierowaniu portu 80 na adres apache, to ten publiczny adres i tak próbuje przejść przez qnapa i to po prostu nie chce mu zadziałać?
 
jak przekierowuje port 80 na adres ip apache, to wynik sprawdzenia na Open Port Check Tool -- Verify Port Forwarding on Your Router jest pozytywny, ale moje publiczne IP nie otwiera żądanej strony.
i tak ma być , port jest otwarty kropka. Pytanie co masz tam poustawiane .. jak zwykle wystawiam strone "działa !" do testów.

Teraz weź komórkę , wyłącz wifi , włącz dane mobilne i sprawdz czy działa strona(3/4 routerów nie ma nat loopbacka).
 
Nic tak nie cieszy, jak to, że w końcu system zadziała. Uprzejmie dziękuję za pomoc @pigers . Dla kolejnych czytających forum wyjaśniam co się stało.

1. @pigers miał od początku racę z konfiguracją.
2. Faktycznie mój rooter nie ma loopbacka, jak przetesowałem stronę z komórki, to zadziałało
3. Jak wpisywałem adres, to moja przeglądarka uparcie dodawała https przed adresem, a ja testowałem wszystko na http, więc też nie dziwne, że strona nie zadziałała.

Dziękuję jeszcze raz.