Pomoc Przeniesienie systemu na dyski SSD

naughtydog

naughtydog

Entry Technician
Q Associate
8 Listopad 2020
35
6
8
QNAP
TS-x53D
Ethernet
null
Cześć,

Z racji, że zamierzam zakupić kartę rozszerzeń QM2-2P2G2T (2x M2 NVME, 2x 2,5 Gbit/s ethernet), chciałbym z Wami skonsultować przeniesienie systemu na dyski PCI-E. Obecnie mój NAS (TS-453D) posiada 2 dyski HDD w R1 (system + dane + PLEX) oraz dysk SSD (VM/kontenery, część aplikacji). To co chcę osiągnąć:

1. System, aplikacje, VM/kontenery na nowych dyskach M2 w R1.
2. Dane na macierzy R1, która jest obecnie.

To co chcę zrobić:

1. Kopia zapasowa (dane, ustawienia).
2. Inicjacja NAS'a z kartą i nowymi dyskami.
3. Wczytanie ustawień NAS'a z backupu.
4. Włożenie starych dysków.
5. Przeniesienie aplikacji, VM/kontenerów na nowy dysk.

No i teraz pytanie czy to zadziała? Co z PLEX'em? Nie zmienią się przypadkiem ścieżki do plików?. Z góry dzięki za odpowiedź.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
jak go zainstalujesz , to bedzie działał <WOW>

Nie zmienią się przypadkiem ścieżki do plików?
Jeśli podepniesz dyski pod tą samą nazwą
jeśli udziały będą pod tą samą nazwą
jeśli prawa dostępu będą poprawne
jeśli przegrasz poprawnie kopie ustawień plexa na nową instalacje
to powinno zadziałać

jak właśnie zrobiłem to dla Emby ;P
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Obecnie dyski mają nazwę odpowiednio DataVol1 i DataVol2. Ścieżka np. dla PLEX'a wygląda tak /share/CE_CACHEDEV1_DATA/Media/. Po inicjacji z nowymi dyskami, QNAP oznaczy je jako DataVol1 i będzie "CE_CACHEDEV1_DATA". Czy zwykła zmiana nazwy zmienia też ścieżkę?
 
tak - bo plex widzi ścieżki jak /share/CACHEDEV1/Media/xxx
dlatego wole dockera, bo tam kontenerowi daje dostep do folderu /share/Media/zzz -> co kontener widzi to jako /media
zmieniając/przenosząc udział z /share/Media/zzz na /share/CACHEDEV2/Nowe_media, kontener widzi to tak samo (magic !) , więc plex widzi to tak samo.

na upartego można by to zrobić , grzebiąc w bazie danych plexa ([HowTo] Plex database modification - Moving media the right/wrong way) .. ale moim zdaniem nie warto.

Aha .. jeszcze jedno - wsparcie plexa ZALECA zrobienie bazy od nowa (zresztą emby też xD).
 
Aha .. jeszcze jedno - wsparcie plexa ZALECA zrobienie bazy od nowa (zresztą emby też xD).

Właśnie tego chciałem uniknąć. No nic w tej sytuacji to HDD z R1 też będzie można zainicjować na nowo i wszystko ręcznie wgrać. Mam tylko nadzieję, że chociaż reszta aplikacji zachowa ustawienia po przeniesieniu z SSD na M2.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. QM2-2P2G2T
  2. przeniesienie systemu na nvme
  3. przeniesienie systemu
  4. 2P2G2T
  5. przeniesienie systemu qm2
  6. kopia ustawien i systemu
  7. przeniesienie na kontenerów na ssd