Pomoc Przepełnienie dysków?

badziewiak

Enterprise Admin...
Q's Architect
3 Marzec 2015
778
165
43
49
Gliwice
QNAP
TVS-871
Ethernet
1 GbE
Prawdopodobnie coś na początku musiałem pobaranić, bo zawuważyłem, że pula pamięci rośnie wraz z woluminem, choć na woluminie jest jeszcze dużo miejsca (obrazek). Użyłem ustawień domyślnych. Co można z tym zrobić? Czy powinienem był od początku ustawić minimalny rozmiar woluminu?

menPam1.PNG
 
No bo tak to działa. Wyłącz to ostrzeżenie bo w twoim przypadku jest zbędne. Pula z woluminem plus snapszot przekracza twój określony limit (80%). Co zresztą sugerował ci Mario, którego słuchasz najbardziej :p

Ostrzeżenie zostaw na volumenach jak ci potrzebne.

upload_2015-11-8_22-35-53.png
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Ok dzięki, wyłączyłem w cholerę te alerty.
Dobra, a co się stanie gdy na puli systemowej skończy się nieprzydzielone miejsce, bo zajmie je wolumin na dane? Nie braknie miejsca systemowi na przykładowo aktualizację lub instalację dodatków?
 
Czy ma to znaczenie, że tylko 20% przestrzeni dyskowej mam przydzielone na snapshoty? Mam wykorzystane 25% dostępnej przestrzeni dyskowej. Wywalę te snapshoty, zyskam te 20% miejsca, ale co dalej? Co z tymi 75% wolnego miejsca?
 
No u mnie testowo na jednym właczyłem tą funkcję i działa niby OK. Bo nawalił snapshotów a użył dosłownie symboliczną ilość danych. :s


upload_2015-12-12_13-56-55.png upload_2015-12-12_13-57-28.png upload_2015-12-12_13-58-20.png

Dlatego przypuszczam, że problem może być w tym że nieprzypisanej pojemności w puli masz tylko 1 TB a migawki ustawione na 1.6 TB. Ale to tylko przypuszczenie.