Pomoc przerwa w zasilaniu - jak zdalnie wlaczyc qnapa 228a ?

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

semimatt

Nowy użytkownik
Noobie
7 Czerwiec 2018
7
1
3
39
Lublin
QNAP
Ethernet
100 Mbps
prawdopodobnie mialem spadek mocy albo korki wywalilo w domu a potem wspollokatorka wlaczyla z powrotem... no i jestem w gruzji i nie mam dostepu do qnapa.....pokoj zamkniety na klucz..

nie da sie w bic na qnapa w jakikolwek sposob.... prawdopodobnie po spadku napiecia sie zwyczajnie wyłączył.... czy jest jakis sposob, zeby go zdalnie włączyc czy jedyny sposob to "ON" na obudowie ?



Wersja oprogramowania Firmware: x.x.x Build 20YYMMDD
Model serwera: QNAP XX-XXX
 
Teraz jak sie domyslasz nie sprawdze. Ale jak odłaczylem od zasilania qnapa to zeby go odpalic trzeba bylo włączyc power - sam nie startował... a WOL dotyczy raczej wybudzenia ze stanu uspienia niż włączenia od zera?
 
Mam ten sam problem i powiem szczerze, że sporo kombinowałem i nic nie wymyśliłem. Możliwe, że to router jest problemem, nie wiem.
Generalnie sytuacja u mnie wygląda tak, że jak QNAPa sobie normalnie wyłączę, a w gniazdach cały czas płynie prąd, wówczas nie ma problemu - WOL ładnie uruchomi QNAPa.
Problem zaczyna się gdy jest odcięcie od zasilania routera i QNAPa. Niezależnie od tego, czy QNAPa wyłączyłem normalnie, czy padł z powodu awarii prądu, po powrocie zasilania, WOL nie daje już rady uruchomić QNAPa.
Jeśli macie jakiś pomysł, chętnie wysłucham dobrych rad na obejście problemu.
 
Tak. Dokladnie to... u mnie spadki napiecia sredniobraz na 2-3 dni... w miedzyczasie znajomy dorwal klucze od rodziny i wlaczyl recznie qnapa.. ale 3 dni pozniej znowy brak polaczenia... bez sensu takie urzadzenie kupilem do uploadu fot z podrozy zagranicznej... i o kant dupy potluc... . Jak na tym forum oznaczyc kogos od producenta zeby ogarneli problem ? Bo w tej chwili dla mnie taki dysk sieciowy jest bezuzyteczny....do sprzedania prawdoppdobnie pojdzie
 
sprawdzone , WOL włączony... wrocilem w gruzji. w miedzyczasie wpadl kumpel i wlaczyl recznie qnapa... ale po 3 dniach bylo to samo i znowu nie mialem dostepu, wpadlem do domu po wakacjach i patrze a ten jest włączony i pracuje ale z zewnatrz nie da sie połączyć. tylko z kompa bezposrednio połączonego pod ten sam router... przez qlink nie znajduje urządzenia. dziwne, to .. wlanie zamowilem dyski bo poki co pracowal roboczo na szybko na starych. postawie go od nowa zresetuje i zobacze ponownie co sie dzieje.
.... to jest na stronie qnapa....

"Note that if the power connection is physically removed or there is an unexpected power failure when the NAS is turned off, Wake on LAN will not function whether or not the power supply has been reconnected or the power came back before trying to wake it up."

... czyli co... wyjezdzam.. mam komus wywaliło korki w mieszkaniu i mimo ze je włączył z powrotem.. albo byla przerwa w dostawie pradu.... to bedac z dala od domu jestem w d*pie ? ... no to chyba czas sie szybko rozstac w qnapem.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.