Przesiadka na inny model

mab83

Entry Technician
Q Associate
2 Marzec 2014
50
17
8
40
QNAP
TVS-x82
Ethernet
1 GbE
Witam,

mam pytanie, czy przesiadka na inny model QNAP-a wymaga jakichkolwiek zabiegów z danymi na dyskach? Czy wystarczy przełożyć dyski i wszystko ruszy na nowym sprzęcie? Nie chciałbym uwalić danych. Dyski nie są skonfigurowane w RAID.

Pozdrawiam
 
Z jakiego się przesiadasz? Ja migrowałem z TS-239Pro II+ on jest na Atomie i przesiadałem się na TS-451 (Celeron) Oczywiście kopie ustawień serwera starego i plików zrobiłem, ale @kaktus jeszcze mi podpowiedział dobrą rzecz żeby obydwa miały tę sama wersję softu, przełożyłem dyski i jedynie co to IP musiał Qfinder ustawić prawidłowy, bo domyślnie był jakiś z kosmosu.
Mówią, że jak przenosisz się ze intela na nowszego intela to powinno pójść bez problemu i u mnie tak było.

P.S. ja mam RAID 0
 
  • Lubię to
Reakcje: Paweł Tołoczko
No u mnie to nie jest ta sama platforma bo z ARM (TS-219 PII) na Intel (TS-251) z softem dobra podpowiedź muszę poszukać jeszcze kopię ustawień.

Pozdrawiam
 
QNAP Turbo NAS Software User Manual

Due to different hardware design, the NAS will automatically check if a firmware update is required before system migration. After the migration has finished, all the settings and data will be kept and applied to the new NAS. However, the system settings of the source NAS cannot be imported to the destination NAS via “System Administration” > “Backup/Restore Settings”. Configure the NAS again if the settings were lost.[/qoute]