Przesiadka z S na QNAP też jako AD Serwer

Y3lloW

Nowy użytkownik
Noobie
27 Wrzesień 2018
1
0
1
38
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich chce się przesiąść na QNAP-a z S zastanawiam się nad dwoma modelami TS-251A oraz 251+, serwer będę używać do przechowywania, głównie muzyki i w przyszłości filmów nagranych z drona w 4K oraz co najważniejsze jako prosty kontroler domeny AD 2-3 użytkowników z profilem mobilnym, głównie właśnie możliwość uruchomienia kontrolera AD na QNAPIE skłoniła mnie do zmiany z S gdyż mój staruszek jest za wolny na obsługę jako serwer AD.
Obecnie używam windows serwer do obsługi AD z licencją próbną na 180dni która się już kończy niedługo.
Pytanie moje jest takie czy TS-251A z tym prockiem da sobie radę z maks no 4 użytkownikami domeny którzy mają udostępnione zasoby i korzystają jednocześnie z ich zawartości?
TS-251+ ma mocniejszy 4 rdzeniowy procesor ale z tego co już zdązyłem spojrzeć starszy technologicznie processor bez wsparcia dla 4K i nie jestem pewny czy w ogóle poradzi sobie z odtwarzaniem filmów w 4K.
Ew zastanawiam się również nad zabawą i uruchomieniem jakiejś maszyny wirtualnej ale to już raczej TS-251A zupełnie nie wchodzi w grę.

Mam jeszcze na oku TS-253be 200zł droższy od TS-251+ ale nie wiem czy warto dopłacać kolejne 200zł i opinie sklepu z którego bym ew chciał kupić 253be nie są za dobre więc chyba zostaje przy dwóch modelach QNAP-ach.

Pozdrawiam.