Pomoc Przesył danych po Sambie w TS-251

apofis

apofis

Systems Admin...
Q's Expert
15 Wrzesień 2011
290
51
78
Wrocław
QNAP
TVS-x71
Ethernet
1 GbE
Cześć, sporo się naczytałem odnośnie rzeczywistych transferów na naszych Qnapach i chciałbym zapytać jak to faktycznie jest.
Posiadam nowego Qnapa TS 251 z póki co 1 dyskiem WD RED 1T. Szykuje się do full formata swojego PC i zaczynam kopiować po sambie pliki na Qnapa. Zwróciłem uwagę że mój zbiór mp3 kopiuje się z prędkością rzędu 20-45MB/s czy ten transfer jest prawidłowy ?

Oczywiście zaznaczam, że autonegocjacja wykryła połączenie 1Gb, mam router, do którego jest podłączony switch z portami gigabitowymi, całe oprzewodowanie cat.5e

Chciałbym mieć prędkość przesyłu co najmniej na poziomie 100MB/s to chyba jest możliwe ?
Podczas kopiowania antywirus wyłączony oraz wszystkie usługi zatrzymane.
Jakaś podpowiedź co mogę zrobić ?

PS. Wykorzystuje tylko 1 port LAN
 
Zwróciłem uwagę że mój zbiór mp3 kopiuje się z prędkością rzędu 20-45MB/s czy ten transfer jest prawidłowy ?
W zależności jak duże są to mp3. Jeśli stosunkowo małych rozmiarów to prawidłowy transfer.

Oczywiście zaznaczam, że autonegocjacja wykryła połączenie 1Gb, mam router, do którego jest podłączony switch z portami gigabitowymi, całe oprzewodowanie cat.5e
Bardzo prawidłowe połączenie. Serwer NAS i reszta urządzeń w sieci ma być wpięta w switch 1gbps a ten w router.

Ale... Aby przyśpieszyć kopiowanie plików wyłącz antywirusa na tą chwilę :)
 
No to chyba witaj w klubie, ja mam TS-210 i jak wyciągnę 10MB/s to jestem bardzo szczęśliwy. Dane producenta wskazują na więcej ale aby uzyskać to co podaje producent to trzeba podzielić conajmniej przez 3 albo i 4...
 
Dodatkowo ja mam jumbo 9k pakiety wlaczone :) - tez daja kopa po kablu :), ale przy duzych plikach, przy malych nie widzialem znaczacej poprawy.
 
Mam wpięty NAS bezpośrednio do routera Asus DSL-N55U, po kablu, pokazuje mi 1Gbps. Może powinienem wpiąć się poprzez switch ale tego nie sprawdzałem. Robiłem testy podłączając NAS bezpośrednio do kompa i to samo bez większych rezultatów. System pracuje w RAID1. Jeśli ktoś wie jak to poprawić to będę wdzięczny, nie jestem w tej materii ekspertem i być może coś źle mam skonfigurowane
 
Mam wpięty NAS bezpośrednio do routera Asus DSL-N55U, po kablu, pokazuje mi 1Gbps.
Oj było wiele razy na forum.

Na wstępie klasyczny błąd w sieci.
Przeczytaj posty:
1) Konfiguracja i połączenie dwóch QNAPów - Post #2
2) Tragiczny przesył danych - czy coś muszę ustawiać? - Post #2

Ponadto TS-420 (na platformie ARM) nie grzeszy mocą obliczeniową a więc jakakolwiek uruchomiona na nim usługa obciążająca procesor również wpływa na prędkość odczytu/zapisu. Sprawdź w specyfikacji jakie maksymalne prędkości może osiągnąć ten model.

Ale są tacy jak @whitemax, którzy mają transfer dwóch kart sieciowych gigabit ~240MB/s - czyt. Netatalk na VirtualBox, natywnym Debianie, lub... - Post #38
 
Wykrywanie w routerze 1Gbps to tylko standard/operatywność na kablu, a prędkość rzeczywistą i tak określają możliwości procesora w routerze. Bo w przeciwieństwie do switchy, które sprzętowo przerzucają ruch pomiędzy portami, router przerzuca je programowo.
 
  • Lubię to
Reakcje: Paweł Tołoczko
Ale piszesz, że...
Robiłem testy podłączając NAS bezpośrednio do kompa i to samo bez większych rezultatów.
No to coś nie tak.

Jeśli w komputerze masz karte sieciową 1gbps i podłączyłeś odpowiednim kablem (cross) to nie powinno być problemu. Jedynie czego musisz się upewnić to, że nie masz aplikacji obciążających serwer i włączonych antywirusów. Ponadto radze zaprzestania korzystania z Transmission lub wyrzucenia z niego zmiany read/write sock buffer'a.
 
Hm.... to mój transfer jest chyba jak najbardziej OK.... Screen w załączniku... 99 MB/s
 

Załączniki

  • 11.png
    11.png
    9,2 KB · Wyświetleń: 23