Pomoc Przydzielenie przestrzeni dyskowej dysku pod migawki

Dyskusja w 'Macierz oraz woluminy dyskowe' rozpoczęta przez użytkownika PeterMac, 13 Czerwiec 2018.

Ładowanie...
  1. PeterMac

PeterMac Entry Technician Q Associate

Local Time:
    23:32
    Oceny:
    +4 / 1 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x31
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x31 1 GbE
    Witam Szanowne grono posiadaczy serwerów Qnap.

Jestem swiezym uzytkownikiem modelu TS-231P i w związku z tym miałbym do Was prosbę o doradzenie w kwesti przydzielenia ustawienia przestrzeni nowego dysku WD Red 4TB.

Chciałbym korzystać z funkcji migawek, w związku z tym utworzyłem Pule pamięci, następnie zarezerowałęm 5% miejsca na migawki (nie bede raczej robił ich często) a z całej reszty utworzyłem 1 wolumin Thin cienki - wyszło 3.32TB

Tak to wygląda - 222 — Postimage.org

Slyszalem ze wolumin cieńki najlepiej sie tu sprawdza dla migawek.

Czy tak zagospodarowana przesteń dyskowa jest własciwa ? czy nie nalezaloby zrobić pierw jakis wolumin z systemem o jakiejs mniejszej pojemności a dopiero pozniej wolumin na dane ? Czy ma w ogóle sens tworzenie oddzielnego woluminu na system ? jesli tak to co to daje i o jakiej pojemności nalezaloby go zrobić ?

Z góry bardzo dziękuje.
    --- Połączono posty, 13 Czerwiec 2018, Data oryginalnego postu: 13 Czerwiec 2018 ---
    Prosilbym o przeniesienie tematu do
    Macierz oraz woluminy dyskowe
    --- Połączono posty, 14 Czerwiec 2018 ---
    To juz nikt nie doradzi odpisze ?

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.