Przy piwie Przymiarka do migracji

_Toem

Entry Technician
Q Associate
7 Grudzień 2010
91
10
8
QNAP
TS-410
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich, na wstępie napiszmy jaki jest stan,potem co chcemy uzyskać a na końcu zapytam czy lub jak realizować.

Co mamy jest Q 6-bye obsadzony dyskami w tym R1 z 2dysków 3 TB - na nim stoi system, jest R5 z dysków mniejszych ,
na Q korzystamy z HybridBackupa,,CloudSynca, Virtualek (jest kilka ale nie wszystkie naraz działają), udziały dyskowe i ISCSI , kopia zasobów domeny googlowei itp. ogólnie zasoby się już skurczyły i trzeba zadziałać. A ważne Q może być wyłączony na czas rewolucji.

Co ma być - zasilenie Q 4 (takie ograniczenie :( ) dyskami 6TB, eliminacja R5 / z małych dysków /i wykorzystanie w innym Q dysków 3TB.

Pytanie- jakie dobre praktyki należy zastosować przy takiej rewolucji?
Jaką koncepcję wybrać ? - migrować pojedynczo dyskami poprzez ich wymianę integrację i rozszerzenia , a może postawić od ZERA i odbudować ręcznie strukturę i zadania ? Przemawia koncepcja od zera przy 4 dyskach skorzystać z R0,R1,R5 ... jakie sugestie ? za chwile dostępny będzie nowy QTS itp. w tym nowe funkcjonalności.
Jak zawsze jest wiele pytań -ale pozostaje techniczne wykonanie - chociażby migracja danych ze starych dysków na nowe;np wirtualki export import czy 1-1 na żywca itd ...
 
2 tygodnie temu migrowałem mojego Q z hdd na SSD - miałem do przerobienia i instalacji wszystko
niestety byłem skazany na stawianie NAS od zera - niepolecam !

masz RAIDy - migruj pojedyńcze dyski i rozszerzaj pojemność.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Stawianie od zera
  2. migracja danych z dysków