Pomoc Przypinanie interfejsów do usług

breusz

Nowy użytkownik
Noobie
10 Czerwiec 2014
6
3
3
46
QNAP
TS-x69U
Ethernet
1 GbE
Witam,

Od tygodnia korzystam i na razie testuję model TS-869U-RP. Na początku nie obyło się bez zwisów (po update firmware) ale teraz działa prawie poprawnie. Nie działa mi mianowicie przypinanie interfejsów do usług. Jak wyłączę dla eth1 to wyłącza się też dla eth2 i na odwrót jak włączę dla eth2 to i dana usługa też zaznacza się dla eth1. Zawsze parami, nigdy pojedynczo. Gdzie szukać przyczyny? Może ktoś się z czymś takim zetknął? Zależy mi aby iscsi było tylko na dedykowanym interfejsie ze względów na wydajność i bezpieczeństwo. Ustawienia sieci mam takie:

11.png
 
Dokumentację przejrzałem wcześniej. Zdesperowany wrzuciłem nowy firmware 4.1 ale nadal jest to samo. Zmieniłem routing na 2 interfejs, rebooty i też cisza,, mogę tylko 2 naraz. Firefox i Chrome to samo, bo już myślałem że kwestia przeglądarki... W załączniku jak to wygląda. Ma ktoś pomysł co jeszcze może być?
22.png
 
No tak problem prozaiczny, brak logiki w podświetlaniu - po Twoim rysunku zrozumiałem że wygaszenie "ptaszka" oznacza że usługa działa na danym (pozostałym) porcie. Dzięki za podpowiedź.
 
No tak problem prozaiczny, brak logiki w podświetlaniu
Jest zachowana logika. Nie da się uruchomić serwera na _żadnym_ interfejsie i aby temu zapobiec element staję się nieaktywny. Tak jest wszędzie... Sam bym tego inaczej nie zrobił.
 
Najważniejsze że wyjaśniło się. Ja mimo wszystko twierdzę że logiki brak bo bez eth1 i eth2 usługi mogą działać, co jest logiczne.
ps. lo mam na myśli - samba postfix itp :)