Pomoc Przywróć ustawienia fabryczne

treo

Nowy użytkownik
Noobie
21 Wrzesień 2015
3
1
3
50
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Bardzo proszę o pomoc,

mam uszkodzonego QNAP TS-253B, który przed awarią był skonfigurowany w RAID 1, na dyskach są ważne dane.
QNAP trafił do mnie od znajomego, NAS przestał działać z dnia na dzień, nie zgłaszał się w przeglądarce i przestał odpowiadać na pingi. Wyłączenie z prądu nie przyniosło skutku więc znajomy przeprowadził proces przywrócenia ustawień fabrycznych, który nie powiódł się, powiesił się na komunikacie booting.

Bojąc się utraty danych odczekał jakieś 12h odłączył go z prądu i przywiózł do mnie.

obecnie NAS zgłasza się, lecz zamiast okna logowania pojawia się okno "Wykryto dyski twarde z sygnaturą QNAP"
upload_2020-8-9_22-41-4.png

Proces przywrócenia ustawień fabrycznych działa i wydaje się że przebiega prawidłowo, NAS restartuje się i po restarcie pojawia się komunikat jak na screenie .
upload_2020-8-9_22-42-48.png


Niestety po kliknięciu przycisku przejdź do zarządzania NAS ,zamiast okna logowania znowu pojawia się okno "Wykryto dyski twarde z sygnaturą QNAP" z przyciskami przywrócić i tak w kółko.
Próbowałem dyski uruchomić w innym NAS ( TS-253 pro), ale dokładnie jest to samo.


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4
Model serwera: QNAP TS-253B
 

Załączniki

  • upload_2020-8-9_22-42-18.png
    upload_2020-8-9_22-42-18.png
    171,8 KB · Wyświetleń: 35
Wyjąłem dyski, zainicjowałem NAS na innym pojedynczym dysku, NAS odpalił. Wszystko wskazuje, na to że rozsypał się system na dyskach, które pracowały w RAID1. Dyski sprawdziłem pod win10 w ReclaiMe File Recovery i dane są widoczne, czy mogę jeden z dysków z tego RAIDA podłączyć do NAS , aby skopiować dane ?
Czy lepiej zrobić t o inaczej ?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ustawienia fabryczne