Pomoc Przywracanie zapisanych ustawień / Restore System Settings

Martin_80

Entry Technician
Q Associate
28 Wrzesień 2019
48
3
8
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
1 GbE
Witam
Jak w temacie mam problem z przywróceniem ustawień z pliku backup. Postanowiłem zainicjować na nowo serwer resetując urządzenie. Zamontowałem w pierwszych zatokach 2 dyski ssd, zainstalowałem na nowo system, utworzyłem thin volume / RAID1 SSD. Po załadowaniu pliku bin dostaję powiadomienie FAILED TO RESTORE SYSTEM SETTINGS.....THE FIRMWARE VERSION IN THE SYSTEM CONFIGURATION FILE DOES NOT MATCH THE FIRMWARE VERION OF THE DEVICE.
Jest na to jakaś rada?
Jak teraz odzyskać te wszystkie ustawienia? stary dysk z systemem jeszcze mam, ale ustawienia typu hasła, ip itp z tego co się orientuję są w wewnętrznej pamięci serwera?.
Wkładam stary dysk z systemem w pierwszą zatokę > Qnap wymusza instalację na nowo system, ...nie widzi hosta.


Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.3
Model serwera: QNAP TS-453BE
 
Jak teraz odzyskać te wszystkie ustawienia? stary dysk z systemem jeszcze mam, ale ustawienia typu hasła, ip itp z tego co się orientuję są w wewnętrznej pamięci serwera?.
Sa na dysku z serwerem. Musialbys zaktualizowac system do ostatniej wersji na nim.
 
Jak teraz odzyskać te wszystkie ustawienia? stary dysk z systemem jeszcze mam, ale ustawienia typu hasła, ip itp z tego co się orientuję są w wewnętrznej pamięci serwera?.
Sa na dysku z serwerem. Musialbys zaktualizowac system do ostatniej wersji na nim.

Czyli backup ustawień systemu qnap jest twardo powiązany z wersją firmware. Jedyne rozwiązanie to cofnąć wersję firmware urządzenia wstecz do wersji w której był ten backup wykonany. Niezła lipa-po co ten backup, wszystko muszę na nowo ustawiać. Dobra nauczka dla mnie na przyszłość.

Dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. thin volume