Pomoc Pula Pamięci a odzyskanie danych w przypadku awarii

adriaanek

Passing Basics
Beginner
18 Maj 2015
22
0
1
38
QNAP
TS-x53D
Ethernet
2.5 GbE
Obecnie utworzony mam Wolumen RAID 1

Chciałbym skorzystać w funkcji Migawek, więc muszę zrobić Pule Pamięci.

Czy one są bezpieczne ? Czy w przypadku awarii NAS lub jednego z dysków będzie możliwe podpięcie dysku pod kompa z Windowsem / Linuxem i podgląd tych danych na kompie?

Jak zrobić najlepiej transfer z WOLUMIN RAID1 - > PULE PAMIĘCI RAID1?
 
Czy one są bezpieczne ? Czy w przypadku awarii NAS lub jednego z dysków będzie możliwe podpięcie dysku pod kompa z Windowsem / Linuxem i podgląd tych danych na kompie?
Tak.
Co nie zwalnia Cię to z wykonywania kopii zapasowych danych.

Kawa i herbata - Dane w RAID są bezpieczne? Obalamy mity!
Download - Przyrostowy backup na dysk dedykowany - bezpieczniejsze niż RAID
Czy "kopią danych" można nazwać migawkę ? Czy lepiej kopiować codziennie wrażliwe dane ?

Sądziłem ze "menadżer kopii zapasowej" potrafi więcej niż tylko "Synchronizacja katalogów" na podłączony dysk pod USB, gdyż usunięcie przypadkowe danych może zostać przeze mnie zauważone po czasie synchronizacji i wtedy ważny plik zostanie usunięty tu i tu. Chciałbym aby kopie pewnych danych robiła się w wielu wersjach z wielu dni po czym będą kasować się najstarsze. Funkcja MIGAWKI wygląda na spełniającą moje oczekiwania.
 
wolałbym robić kopie danych codziennie na dysk zewnętrzny spakowaną 7z. Robiłem tak od lat Cobianem. Wtedy czułem sie bezpiecznie. Synchronizacja mnie nie bawi. Może ktoś ma pomysł jak zadbać o swe dane ? Jest jakiś "Cobian" na QNAPa ?
 

podoba mi się rozwiązanie, nie potrafię sobie poradzić z wdrożeniem u siebie :(
w pliku bakcup.conf wskazuje ścieżkę, ale jak mam sprawdzić numer swojego dysku ? chodzi mi o końcówkę kodu: "DISKNO=3SPINDRIVE=0"
po rozpakowaniu archiwum "makebackup" nie ma pliku ./mkbackup.sh, czy mam go sam przygotować w oparciu o podany w tutorialu kod, zapisac do pliku i wrzucić do katalogu public ?

Byłbym wdzięczny za podpowiedź, jestem początkujący

Z góry dzięki za podpowiedź ;)
 
czekam z niecierpliwością :), w przypadku awarii Twoje rozwiązanie jest najbardziej użyteczne, a przywrócenie danych nie zajmie wieków.
co do usypiania, dla mnie nie jest to aż takie ważne. Są dyski co same się usypiają gdy nic się na nich nie robi i akurat mój backupowy taki jest