Pytanie nowicjusza TS-231 czy TS-212P

KrzysiekK

Passing Basics
Beginner
30 Marzec 2016
26
1
3
44
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam serdecznie.
Mam dylemat TS-231 czy TS-212P
Zastosowanie dom czyli wszystkie bajery typu DLNA, FTP, ownCloud, oraz bardzo ważne SYSLOG serwer.
Najwiekszy nacisk kłade na ownCloud płynnie działającego. Zdaje sobie sprawę że te 2 serwery pupy nie urywaja i w sumie sa podobne do siebie.
I tu własnie pytania.
TS-231 ma 2 rdzenie 212P jeden rdzien. Jak to sie ma naprawde w praktyce? Cze ten dwurdzeniowiec jest naprawde bardziej wydajny od 212P?
Tabelki podaja że niby tak a jak to ma sie w praktyce? Ma ktoś tego Qunapa?
Gdzieś wyczytałem że na TS-231 jest o wiele mniej aplikacji niz na 212P z powodu innego procesora.
Ogólnie różnica cenowa 200zł i czy warto dodac te 200zł dla jeszcze jednego rdzenia?
Bardzo prosze o porade bo głowa pełna juz od czytania różnych wypowiedzi i recenzji. Wszyscy testerzy piszą że to super zabawki a ja zdaje sobie sprawę że pupy nie urywa. Ale jak ma już cos być urwane to który lepiej i bardziej opłacalnie? Czy warto dodac 200zł?

Bardzo prosze o odp.
 
212P nie używałem ale 231 posiadałem....po uno nie tylko dodatkowy rdzeń kupujesz a drugi port LAN też. TS-231 ma 2 porty LAN, z tego co czytam 212P posiada 1 wiec na starcie 200zł wiadomo gdzie idzie. Tu masz porównanie na stronie QNAP Podrównaj produkty
Widać że 231 jest mocniejszy i te 200zł warte moim zdaniem

To moja szybka opinia ;)
 
Na serwerze z CPU ARM chcesz OWNClouda robić ? mam poważne wątpliwości ! tam jest ledwo 512 MB RAMu !
Wymogi OwnClouda do przeczytania - z tego się dowiesz że ile RAMu potrzeba.

NAS z CPU Intel'a i minimum (!) 2 GB RAMu.
 
  • Lubię to
Reakcje: nightcom
niom racja z tą pamiątką, a te DLNA hmm przerabiałem temat i tak naprawde minimum to x86..mkv na 231 to zapomnij zeby np. z Emby poleciał, a o transkodowaniu zapomnij.
 
nawet się poświęciłem i link wstawiłem do wymagań ;)
 
MMM tak jak myslałem dupy nie urywa :) Mój pierwszy nas to NSA310- porażka.
Potem zabawa z BananaPi z OMV . W sumie fajna zabawka patrząc że poćwiczyłem sobie debiana.
Ale w końcu chciałbym coś normalnego. Z tego co widze to 231 ma eSATA. Mam kabelek eSATA do podłaczenia dysku na sata 2,5 zasilanie z usb. Czyli mogę chyba teoretycznie podpiac trzeci dysk 2,5.
No to zabiliście mi gwoździa. Zacząłem sie zastanawiać nad TS-251. Ale kwota 1000zł zaraz dojde do 4000 :)
Najbardziej zdenerwował mnie kolega @pigers wymaganiami OwnClouda.
Uff łepetyna pełna. Albo zrezygnuje z OwnClouda i zaprzestane na 231 albo OwnCloud i TS-251
Ten 251 pociagnie juz w miarę chmurkę ?
 
TS-251 jest dobrym rozwiązaniem , dodaj do niego 4 GB RAMu i można mówić o pracy :)
 
TO może jeszcze podpytam. Na jaki typ procka najlepiej patrzeć?
 
To niby proste ale nie takie proste, znaczy sie żebyś mnie źle nie zrozumiał. TS-231 jest fajny, za te pieniądze jest OK, chociaż osobiście wybrał bym podobną konfiguracje w S gdyż tu szaleństwa po stronie hardware nie ma więc bardziej patrze pod kontem przydatnych dla mnie aplikacji ktore tu i tu są.

np. mam kamerke D-Link 5009L, w obu systemach S i QNAP nie ma ich na liście urządzeń, ale! Na S chodzi bez problemów jako 5010L a na QNAP wywala mi błąd że to nie ta kamerka i d...a, druga aplikacja którą też używam z podstawowych to Notes który występuje tu i tu, ale! znów ale :) na S jest zajefajny, ładnie wszystko pogrupowane, w Chrome klikam i wybieram proste albo całość, w QNAP jakoś to tak chaotycznie może kwestia przyzwyczajenia. No ale i tak śmigam na QNAP a Notes i aplikacja do kamerki chodzi na virtualce *********, spytasz dlaczego? Bo sprzęt i support maja kozacki, w moim przypadku dzieki VM dają możliwości których szukam i co więcej usługi DLNA itp. łyka jak świerze bułki ale wszystko chodzi na x86. Jednakże także zaznacze że miałem doświadczenie z S i mam z QNAP jako takie narazie i musze przyznać że powiedzmy TS-231 vs DS215j jeśli chodzi o wydajność to i tak QNAP wygrywa, a maja takie same procki i tyle samo pamięci :)

Reasumując, musisz sam wybrać, wiem że na początku to ciężki wybór szczególnie jeśli to pierwszy NAS - nie wiesz do końca czego sie spodziewasz, masz jakieś wyobrażenie ale nie wiesz jak to zadziała ;) Moja rada taka, dobrze zacząć przygode z ARM szczególnie jeśli fundusze są małe, ale jeśli nie patrzymy na pieniądze to warto zainwestować w x86
 
Bardzo dziekuje za odp wszystkim. nadal bije sie z myslami i kieszenią.
TS-212P odpuszczam sobie.
TS-231 nadal sie zastanawiam. Jak odpuszcze sobie chmurkę to za pewnie mi wystarczy. Do oglądanie z zasobów obecnego dysku używa enigmy2 i RazberyPi.
TS-251 pewnie bym już był zadowolony. Wydajność, ram, HDMI mamy wszystko. Ale cena :( Do tego nastepny niby + ale i - czyli HDMI.
Koło TV nie mam rj45. Razbery i enigme mam poprzez wifi. Jak postawie TS-251 koło TV aby spiąć HDMI to zostaje mi wifi albo powerline aby mieć sieć.
Wifi transfery wiadomo, powerline jakoś nie ufam i do tego hałas. Akurat sypialni i pokój gościnny to jedno.

Czyli chyba kompromis.

TS-231 w garderobie. Obok mam mikrotika z symetrykiem. Koło TV zostaje Enigma2 i Malina. Bez sensu podpinać nasa poprzez wifi koło TV. Lepiej już Maline z XBMC.
Nie ukrywam przeglądam euroagd ze wzgledu na raty 0% .

Jeszcze bije sie z myślami.
 

Mogą Cię zainteresować