pytanie o sieć i dostęp do QNAP TS-264-8GB z urządzeń poza siecią domową

trickle_38

Nowy użytkownik
Noobie
31 Grudzień 2022
10
0
1
57
QNAP
null
Ethernet
2.5 GbE
Witam,
Kilka pytań początkującego:
1. myślę o zapkupie QNAP TS-264-8GB ale martwię się konfiguracją sieci. Po kolei. internet po koncentryku idzie z UPC. Ich Connect Box jest w trybie modemu i przez WAN wchodzi na ASUS Wireless Router RT-AX86U. czy to nie bedzie problemem z dostępem do NAS?

2. Mam 2 dyski Toshiba HDWQ140 po 4 GB każdy. Siedzą sobie w aktualnym NAS jako EXT4. Nie ma ich na liście dysków kompatybilnych ale też nie ma ich jako niekompatybilne. Może ktoś ma wiedzę czy się zakręcą w QNAP?

3. z innych sieci ( praca telefon ) chciałbym miec dostę do plików - da się czy po atakach ransomware jest to poblokowane. Tak mam w aktualnym NAS Austora.

Pozdro
Robert
 
jeśli Asustor działał spoza domu , qnap też bedzie.


Dyski 4 GB są passe, popatrz na 4 TB - ile miejsca , jaka cena , jaka zgodność - polecam NOWE dyski, mniej problemów.
I pamiętaj - że DYSKI po włożeniu do nasa zostaną SFORMATOWANE , więc nie ma opcji przekładki dysków żeby skopiować tylko dane , NOPE.

Skoro UPC jest jako modem , a router jest twój - to powinno działać*


*Zakłada się że masz publiczny adres IP
 
Właśnie że działał do czasu DeadBolt - potem poblokowano porty systemowo i już nie chciał działac.
Dyski są dość nowe i w zupełności mi wystarczą zatem nie chcę kupować nowych. Pytanie było czy będą w nim działać.
Połączono posty:

co do publicznego Adresu IP mam zmienny....czy jak to się nazywa. Austor miał w churze zapisywane po nazwie na biżąco IP NAS.
 
jeśli nie ma ich na liscie, to znaczy że nie zostały przetestowane

jak zadziała , to zadziała - a jak beda dziwne rzeczy się dziać to i tak poleca do odstrzału.
 
  • Lubię to
Reakcje: trickle_38
1. a jak się to ma do wyboru NAS od QNAP czy Asustor?... który będzie dłużej służył?
2. Czy jest ktoś kto mi powie, jak zrobić rozwiązanie z aplikacjami mobilnymi gdzie mam UPC i ich router w trybie modem i dalej router Asusa...Asustor i ich support wymiekł....

Rob
 
zanim wstawiłm swoj nowy router ( Compal miał bardzo słabe wifi, wtedy było IPv6 ) wszystko działało. Po dostawieniu dodatkowego routera jest świetnie ale...zawsze jest ale :) , pojawił sie problem ransomware Deadbolt. dopiero po jakimś czasie zacząłęm sprawdzać i dostępu nie ma - nie mam pewności, że to problem konfiguracji albo wyłączenia funkcjomalności przez Asusteka.
 
1. a jak się to ma do wyboru NAS od QNAP czy Asustor?... który będzie dłużej służył?
Rozumiem że na forum BMW też, pytasz co lepsze: BMW czy Skoda ?

Co do połączenia z internetu , ciągle nie dostaliśmy odpowiedzi : czy masz publiczny adres ? TAK/NIE/Spierdalaj/Nie wiem ? ...
 
  • Lubię to
Reakcje: trickle_38
Dynamiczny IPv4
Połączono posty:

Rozumiem że na forum BMW też, pytasz co lepsze: BMW czy Skoda ?

Co do połączenia z internetu , ciągle nie dostaliśmy odpowiedzi : czy masz publiczny adres ? TAK/NIE/Spierdalaj/Nie wiem ? ...
pytam bo rozważam możliwość zmiany kilkuletnuego AQsustora na QNAP-a. Odpowiedź pojawiła się 2 razy. Zanim coś kupię wole pogrzebać w forach bo to wiele mówi i społeczności i suporcie danej marki.
Pozdrawiam
Robert
 
Co do połączenia z internetu , ciągle nie dostaliśmy odpowiedzi : czy masz publiczny adres ? TAK/NIE/Spierdalaj/Nie wiem ? ...
Z tego co zrozumiałem nie ma statycznego publicznego IP, tylko zmienne. Czyli brak. Jak wygląda sieć? Masz 3 routery - 2 swoje, 1 od UPC? Problem się pojawił po dodaniu 2 routera?
Jak go odłączysz - połączenie działa?
 
zaraz po kolei. Publiczne IP jest bo na stronie myip jest ono takie samo jakie widzi mój router. router mam 1 - ASUS Wireless Router RT-AX86U a przed nim ( od strony internetu ) stoi Compal z UPC w trybie modemu. Może teraz to brzmi trochę jaśniej.
Rob
Połączono posty:

tak wygląda konfiguracja
 

Załączniki

  • 1.PNG
    1.PNG
    27,9 KB · Wyświetleń: 14
  • 2.png
    2.png
    50,6 KB · Wyświetleń: 14
Tryb modemu - co to jest? Może bridge? Na Compalu masz przekierowane porty (nie znam modemu UPC i nie wiem czy jeśli jest w trybie bridge trzeba to robić)? Na jakim porcie się łączysz? Może jeśli jest jakiś popularny zmień na inny wysoki.
 
raczej ma brigde'a - więc nie powinno być problemów, przekierować porty i jazda z tematem.
 
trybpracy modem - wtedy robi tylko za modem pomiędzy koncentryk a mój router i jest wpięty do WAN.
Nie ma możliwości jakichkolwiek ustawień w tym przekierowań portów
Połączono posty:

trybpracy modem - wtedy robi tylko za modem pomiędzy koncentryk a mój router i jest wpięty do WAN.
Nie ma możliwości jakichkolwiek ustawień w tym przekierowań portów
porty można przekierować w routerze Asusa...ale w ustawieniach NAS poprzez UPnP (EZ-Connect ) jest tak że wyrzuca mi :"Wykryto wiele ruterów. Zewnętrzne IP rutera jest inne niż zewnętrzne IP urządzenia NAS. Wpierw sprawdź ustawienia sieciowe."
Dalej nie wiem co zrobić....
 

Załączniki

  • 3.PNG
    3.PNG
    29 KB · Wyświetleń: 10
no to wyłączasz je i przekierowujesz porty ... jak widać nauka poszła w las.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Deadbolt
  2. asustor
  3. jak przekierować porty
  4. upnp
  5. publiczne ip
  6. ftp konfiguracja
  7. myqnapcloud
  8. Połączenie z tv
  9. konfiguracja ftp
  10. konfiguracja dysków