Pomoc Qapache 2.4.297113 installation failed. Data file error.

_Floyd

Master+ Architect
Q's Excellence
6 Luty 2011
1 951
236
133
36
Warszawa/Żyrardów
www.wladcypolabitwy.pl
QNAP
TS-x53A
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Instalując Qapache otrzymuje komunikat:
Qapache 2.4.297113 installation failed. Data file error.

Chciałbym jeszcze raz spróbować wykorzystać NextCloud i jest mi do tego potrzebny Qapache. Korzystam z QnapClub.
 
Cześć

Co do qapache to proponuje napisac na oficjalnym forum angielskim qnap - tam jest facet ktory wydaje ten program.

Ewetualnie proponuje poszukac na google bo jest dostepna fajna VM z nextclod od zapaleńców ze społeczności. Łatwo sie ją instaluje i jest praktycznie bezobsługowa.

Pzdr.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Instalując Qapache otrzymuje komunikat:
Qapache 2.4.297113 installation failed. Data file error.

Chciałbym jeszcze raz spróbować wykorzystać NextCloud i jest mi do tego potrzebny Qapache. Korzystam z QnapClub.

I jak tam? Poradziłeś sobie? Dałeś szansę Nexcloudowi??
 
Udało się zainstalować. Szansy nie dałem, bo ciągle się zbieram do OE. Liczyłem ze może Silas kiedyś da paczkę, ale zaproponował żebym może jeszcze na kontenerze spróbował. Nadal sobie radzę przez dysk google i dodanie go do FS.
 
Chciałbym się pozbyć usług google. Tzn. mieć własny kalendarz, klienta poczty możliwość wysłania pliku z dysku "w swojej chmurze". Niestety, albo stety już tak jestem powiązany z kontem google że ciężko mi to zmienić. Wynika to zapewne z łatwości usług jakie daje G, oraz aplikacje. Mój zamysł był taki by wszystko przenieść na swoje źródło skoro takie mam.
 
Chciałbym się pozbyć usług google. Tzn. mieć własny kalendarz, klienta poczty możliwość wysłania pliku z dysku "w swojej chmurze". Niestety, albo stety już tak jestem powiązany z kontem google że ciężko mi to zmienić. Wynika to zapewne z łatwości usług jakie daje G, oraz aplikacje. Mój zamysł był taki by wszystko przenieść na swoje źródło skoro takie mam.

Pytałem się bo spróbowałem dla testów zainstalować "czystą" paczkę NextClouda nie wymagającą Qapache (Jakoś mam opory przed instalowaniem zmodyfikowanych serwerów www ;)) Ogólnie wszystko się ładnie zainstalowało i trafiło do pliku Web w Qnapie. Dostęp jest przez "mojadomena.pl/nextcloud" a ponieważ działa na domyślnym serwerza Apache to masz od razu konfigurację zrobioną pod SSL'a.

Co do przesiadki na Nextclouda z Googla to od roku korzystam z tego rozwiązania i gorąco polecam - obecnie mam VM z Nextcloudem. Konfiguracja zajęła mi około tygodnia a działa bez przeszkód od początku więc czas poświęcony się już zwrócił. Konfiguracja LDAP była problematyczna ale też sobie z nią poradziłem w razie "W" pomogę.

PZDR!
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. apache czy qapache
  2. qapache