Pomoc Qbelt automatyczne rozłączanie

flisiu

Nowy użytkownik
Noobie
3 Grudzień 2019
4
0
1
33
QNAP
null
Ethernet
null
Witam Wszystkich,
Mam bardzo dziwny przypadek w połączeniu za pomocą Qbelt. Komputer, który jest serwerem (Windows Server 2019) w firmie łączy się za pomocą Qbelt do NAS w moim domu i po paru sekundach się rozłącza i tak w kółko. Sprawdziłem wszystko co mi przyszło na myśl....
Na serwerze jest antywirus Eset. Inne komputery połączone do tej samej sieci łączą się z tym samym NAS za pomocą Qbelt bez problemu i wszystko działa.
Czy ktoś miał może taki przypadek, że "coś" zrywa połączenie w Qbelt ? W logach po strunie Qbelt nic ciekawego nie pokazuje tylko komunikat "nieoczekiwane rozłączenie z NAS" i tak w kółko. Łączy się i rozłącza. Oczywiście połączenie z netem cały czas jest stabilne.
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie rozwiązania problemu.

Wersja oprogramowania Firmware: QTS 4.5.2.1594
Model serwera: QNAP TS-251+
 
Dobra Huawei b535-232 nie ma możliwości włączenia UPNP dlatego mi wywala połączenie
Ja się łączę aplikacja na Androida
Inne pytanie musi być zdefiniowany profil połączeń vpn?
Jeśli tak to jego status powinien rozumiem świecić się na zielono bo jak proboje go połączyć nic się nie dzieje
Nie czaje do konca.
Niby się loguje ale po chwili zrywa.
Generalnie w aplikacji nie łączę się a na serwerze w logach jest ze się połączył.
 
Witam Wszystkich,
Na serwerze jest antywirus Eset.
Ale sprawdziłeś co się dzieje po wyłączeniu antywirusa i ewentualnie czy w logach esetu czegoś nie ma ?
pozdrawiam
Alt
Tak oczywiście wyłączyłem i dalej to samo, w logach też żadnych akcji nie zauważyłem. Dodam, że inny komputer, który też posiada Eset z tej samej sieci loguje się i działa poprawnie.
btw. temat zgłosiłem na Help Desk Qnap i co chwile dosyłam im jakieś info, temat jest w toku, na pewno wrócę z informacją jak się wyjaśni.
Jeszcze dziś mam w planach zweryfikować to MTU bo akurat tego nie sprawdzałem.
 
Akurat MTU przy VPN odgrywa kluczową rolę. Jak masz ustawione 1500 a rzeczywiste 1200 to VPN nie będzie działał prawidłowo.