Pomoc qbittorrent 4.3.3 HTTPS ARM

Diabel200

Passing Basics
Beginner
14 Kwiecień 2019
23
2
3
36
QNAP
TS-x31
Ethernet
100 Mbps
Cześć,
Bawiąc się ostatnio w ustawieniach zauważyłem, że aby działy magnet linki potrzebuje połączenia przez HTTPS, zmieniałem w ustawieniach programu. I nie mogę teraz go odpalić.
Próbowałem deinstalacje samej aplikacji niestety nie przywróciło jej do ustawień default'owych.
Jak teraz to zmienić ?

Chciałem znaleźć lokalizacje, gdzie ona jest zainstalowana niestety z poziomu File station nie jest ona widoczna ?
 
Próbowałem deinstalacje samej aplikacji niestety nie przywróciło jej do ustawień default'owych.
Tiaa - pewnie gdzieś trzyma ustawienia poza swoim folderem (co już oznacza nie przestrzeganie best pratices dla pisania aplikacji QPKG).

Wyłącz aplikację przed zabawami !
Chciałem znaleźć lokalizacje
za pomocą SSH wykonaj polecenie grep -i qbit /etc/config/qpkg.conf
jak znajdziesz tam Install_Path to za pomocą WinSCP przejdź tam i posprawdzaj co gdzie leży i uwal konfig.

Bawiąc się ostatnio w ustawieniach zauważyłem, że aby działy magnet linki potrzebuje połączenia przez HTTPS
Używam codziennie, magnet to protokół - https nie ma z tym nic wspólnego :0 - rozwiń myśl.
 
dzięki za zainteresowanie

za pomocą FAQ SSH wykonaj polecenie grep -i qbit /etc/config/qpkg.conf
którą z opcji mam wybrać w PuTTY przed wpisaniem ? bo po zalogowaniu PuTTY i gdy wpisze nic się nie dzieje.

upload_2021-2-16_15-25-58-png.36209


znalazłem jeszcze takie rozwiązanie :

sed -i 's/WebUI\\HTTPS\\Enabled=.*/WebUI\\HTTPS\\Enabled=false/g' \
$(/sbin/getcfg QBittorrent4 Install_Path -f /etc/config/qpkg.conf)/.config/qBittorrent/qBittorrent.conf
/etc/init.d/QBittorrent4.sh restart

ale nie wiem gdzie to wpisać :-(

Na oficjalnym forum qbittorent znalazłem ścieżkę konfigu:
/share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/QBittorrent/.config/qBittorrent

ale po wejściu przez WinSCP nie mam folderu .qpkg
 
no i ogarnięte,
@Damian oraz @pigers - Dzięki !!

niestety usunięcie samego folderu nic nie dało.
Co ciekawe odinstalowanie samej apki nie usunęło folderu Qbittorent. dopiero, po odinstalowaniu i ręcznym usunięciu całego folderu, i ponownej instalacji zaskoczył :) więc dziwne ?

co do magnet links:
upload_2021-2-16_18-46-44.png

Używam codziennie, magnet to protokół - https nie ma z tym nic wspólnego :0 - rozwiń myśl.
.

jak to w takim razie odpalić ? aby działały linki magnet ?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qbittorent