QDA-A2MAR - kieszeń na dwa dyski M.2 SATA

masqar

Entry Technician
Q Associate
3 Luty 2010
84
14
8
Kraków (Myślenice), (Londyn)
QNAP
TS-x69 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam,

Miał już ktoś z Was doczynienia z kieszenią na dwa dyski M.2 SATA QDA-A2MAR?

Z tym, że ową kieszeń nie zamierzam podłączyć do serwera Qnap, a do laptopa.
Posiadam HP Omen z jednym dyskiem M.2 NVME 500 GB Samsunga jako dysk systemowy i 1TB HGST talerzowy. I właśnie ten talerzowy chcę wymienić na tą kieszeń. Mam dwa M.2 WD Green po 1TB każdy i chciałbym z nich zrobić 1x2TB i nie wiem, czy będzie kompatybilny z laptopem.
Mam kupioną kieszeń firmy StarTech z funkcją Raid i za cholerę nie mogę zgrać ją z moim laptopem. Raz udało mi się to osiągnąć i wykrył pięknie obydwa dyski, ale po restarcie uparcie odmówił znów posłuszeństwa.
Kieszeń StarTecha Działa wyśmienicie w kieszeni dokującej podłączanej za pomocą USB - z tym, że Ja tak nie chcę..., więc moje pytanie brzmi:

Czy ktoś z Was już próbował zastosować tą kieszeń w taki sposób i czy będzie to działać prawidłowo w laptopie jako dysk?
 

Załączniki

  • 20210208_182917.jpg
    20210208_182917.jpg
    2,2 MB · Wyświetleń: 55
Sata-usb kieszeń mam i dział a bez problemu, ale jak włożę tą kieszeń do laptopa do portu SATA z tymi M.2 to nie chce to działać, więc moje pytanie zabrzmiało, czy wszystkie kieszenie z dwoma portami M.2 montowane w laptopie też taki problem mają, czy tylko ten StarTech co posiadam, bo jeśli kieszeń QDA od Qnapa będzie działać to go kupię i sprawa załatwiona.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 
No nic, zaryzykowałem i zamówiłem tą kieszeń od Qnapa :)
Zobaczymy czy da sobie radę i będzie lepszy niż ten od StarTecha...

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 
No i lipa..., myślałem, że będzie lepiej i ten Qnapowy qda-a2mar w ogóle jest nie rozpoznawalny w Biosie po przez laptopa HP Omen. Natomiast działa lepiej na stacji dokującej niż ten od StarTecha.
Więc moje oczekiwania co do tych kieszeni, które chciałem użyć w laptopie - spełzły na niczym..., ale przynajmniej mam extra podstawkę pod kubek kawy i breloczek do paska od spodni...

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 
Bios jak i system Windows go też nie widzi (menadżer zadań, menadżer dysków, czy aplikacja że strony qnapa do jego obsługi). Aktualizację Biosu też przeprowadziłem. Zrobię jeszcze bootowalnego pendrive z jakimś linuxem i sprawdzę..., no ale też nie tędy droga...
Widocznie chipset sata musi obsługiwać jakiś replikator portów czy coś w ten deseń i jakieś dodatkowe napięcie 12 volt na porcie SATA? Takie coś jak na razie udało mi się odszukać na anglojęzycznych forach.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 
na stronie qnapa stoi jak krowie na rowie - masz mieć 12v na tym urządzeniu :O

upload_2021-2-12_22-44-23.png
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. QDA-A2MAR qts
  2. QDA-A2MAR
  3. startech