Pomoc Qfinder 4.0 i QNAP przez dwa routery.

golibroda

Passing Basics
Beginner
21 Marzec 2013
19
6
3
QNAP
TS-x19P II
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witam
Bohaterem jest model 119PII.

Sieć zbudowana następująco:
Sieć I - linksys, sieć z grupy adresowej 192.168.2.x podłączony do neostrady
Sieć II - tplink , sieć z grupy adresowej 192.168.3.x podłączony qnap
Sieć I i II spięta wifi
Qnap adresacja 192.168.3.x

W sieci I i II dostęp do netu oraz do qnap z sieci lokalnej i zewnątrz poprzez mycloudnas.

I teraz pytanie i problem:
Gdy netbooka (adresacja 192.168.3.x ) podłączę po Lan do sieci II Qfinder znajduje nas i można nim z programu zarządzać.
Gdy podłącze netbooka (adresacja 192,168.2.x) po wifi do sieci I qfinder nie znajduje nas i brak możliwości zarządzania.

Pytanie:
Czy jest możliwe aby qfinder mógł znaleźć nas z poza adresacji "lokalnej" (czyli netbook i nas w innej sieci) ?
Może wystarczy przekierować odpowiednie porty na routerze (routerach)?

Pozdrawiam
Piotr
 
I teraz pytanie i problem:
Gdy netbooka (adresacja 192.168.3.x ) podłączę po Lan do sieci II Qfinder znajduje nas i można nim z programu zarządzać.
Gdy podłącze netbooka (adresacja 192,168.2.x) po wifi do sieci I qfinder nie znajduje nas i brak możliwości zarządzania.
Izolacja klientów? W ustawieniach sieci bezprzewodowych poszukaj takiej funkcji i ją wyłącz.

Czy jest możliwe aby qfinder mógł znaleźć nas z poza adresacji "lokalnej" (czyli netbook i nas w innej sieci) ?
Może wystarczy przekierować odpowiednie porty na routerze (routerach)?
Wytłumacz dlaczego dwa routery są spięte ze sobą? Rozumiem, że chciałeś połączyć ze sobą dwie odległe sieci, tak?
 
Nie widziałem nigdy w konfiguracji routerów opcji "izolacja klientów" - do czego służy ?

Spięcie routerów służy przekazaniu netu z pokoju do pokoju (wyeliminowanie kabla) i umożliwieniu dostępu sieci II do internetu. Chodzi tylko o względy techniczno-logistyczne. Całość działa bez problemu.
 
Niestety jest to tplink tl-wr543g i nie ma takiej funkcji. Tylko ap klient router lub ap router. Nie ma trybu bridge.

Gdyby działał w trybie bridge nie byłoby problemu bo wszystkie urządzenia działałyby w tej samej sieci np: 192.168.2.x i działałoby mi też wszędzie DNLA.
 
Masz rację, zasugerowałem się kiedyś otrzymanymi radami na forum bez kabli gdzie wielu przekonywało mnie,że w tym routerze nie ma trybu bridge.
Znalazłem w zupełnie innym miejscu ustawienie bridge które było wyszarzone, niedostępne. Po ustawieniu w tryb ap router odblokowało się.
Po wybraniu trybu bridge pojawia się okienko do wpisania mac "dawcy". Ale pisze,że zabezpieczenia mogą być tylko w trybie WEP !

Mam rozumieć,że tplink komunikuje się i identyfikuje siec po mac dawcy z wep, natomiast podłączenie netbooka jest po staremu po wpa z linksysem ?
I w tplink od strony lan i wan jest (powinna być) ta sama grupa adresowa i cała sieć w dwóch routerach jest w tej samej sieci ?

Nie za bardzo czuję dlaczego daje do wyboru tylko wep ?

Przecież nie mogę w linksys ustawić także wep aby tplink się łączył, a także w wep łączył się netbook i wszyscy w okolicy po złamaniu klucza :)
 
Firmware Version: 3.6.1 Build 080507 Rel.68758n
Hardware Version: WR543G v2 081520C2

to powyżej mam.

Wychodzi na to,że nie aktualne choć takiego jak mam na stronie nie ma (nie widzę).

A jak uda mi się ustawić w trybie bridge to oba routery pracują w tej samej sieci ?

I netbook korzysta z wifi z tplinka a nie linksysa jak do tej pory, a linksys tylko rozsyła dalej sygnał ? Nie za bardzo rozumiem :(
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Jakby wszystkie urządzenia stały w jednym miejscu albo wszystkie byłyby wifi to nie byłoby problemu. A tak kombinacje z dwoma routerami aby przekazać sieć z pokoju do pokoju bo kabel nie wchodzi w grę :) Bo w innym przypadku kabelek plus switch i byłoby po problemie ... ale to nie wchodzi w rachubę :(

Najprościej router wifi i wieloportowy switch i po problemie :) ale technicznie się nie da :(
 
Najprościej byłoby wymienić urządzenia. Na standard N i giga-porty :) Ale na razie bezkosztowo - nauka i konfiguracja :)

Zresztą zarządzanie mam przez www z każdego miejsca ale qfinder też fajny i ma fajne możliwości. Stąd kombinacja. I DNLA by chodziło wszędzie.
 
Ostatnio edytowane: