Pomoc Qmailagent problem po aktualizacji systemu na 4.3.3.0154 13/104/17

tomaszek2326

Nowy użytkownik
Noobie
19 Kwiecień 2017
0
0
0
QNAP
TS-100
Ethernet
10 GbE
Witam . Po aktualizacji systemu na 4.3.3.0154 Qmailagent przestał ściągać pocztę na wszystkich kontach .Do czasu aktualizacj wszystko śmigało jak trzeba . Teraz w powiadomieniu o zdarzeniach programu mam komunikaty przy próblie logowania "QmailAgent login from 10.0.0.70". Przy ręcznym odświerzaniu wyskakuje komunikat :"Logowanie na serwerze nie powiodło się , sprawdz konto email "Dodam, że pocztę wysyła prawidłowo . Proszę o podpowiedz co zrobić
 
U mnie to samo na trzech TS-453PRO, w tym na jednym Qmail służy jako jedyny archiwizator maili. Dramat. Testowałem aktualizację na innej jednostce, ale dałem się zwieść temu, że program się normalnie odpalał. Nie zwróciłem uwagi na to, że nie synchronizuje.

Do tego co napisałeś dodam jeszcze, że nie mogę dodawać kolejnych kont ani zapisać żadnych zmian w ustawieniach.

Przegrzebałem aplikację wzdłuż i wszerz i na moje oko coś jest nie tak ze skryptami Pythona, lub z którąś bazą danych (Qmail korzysta z MariaDB oraz SQLite). Ewentualnie jakiś problem z uprawnieniami dostępu do udziałów, na co wskazywać mogłyby te problemy z zapisywaniem ustawień.

@tomaszek2326 kontaktowałeś się już może z supportem? Ja wysłałem dzisiaj zgłoszenie i czekam...
 
Support odpisał i się nie popisał. Poprosili mnie o usunięcie aplikacji i ponowne zainstalowanie... Sam bym to zrobił od razu jak pojawił się problem, ale mam tam kilkadziesiąt GB maili, które muszę najpierw jakoś wydostać, najlepiej z powrotem na serwer pocztowy.

Czekam na dalsze sugestie z ich strony.
Support milczy niestety.

Może ktoś z Was coś wyrzeźbił w międzyczasie?
Tak jak pisałem, w aplikacji nie działa praktycznie nic - synchronizacja, wyszukiwanie, zapisywanie ustawień.

Przy każdej próbie zapisu zmienionych ustawień, w logach z błędami można znaleźć coś takiego:

Kod:
[05-May-2017 01:38:03 +0800]: <ff3cbdd9> DB Error: [1062] Duplicate entry 'ff3cbdd99b73c9c8ef12099afae5450a' for key 'PRIMARY' (SQL Query: INSERT INTO `session` (`sess_id`, `vars`, `ip`, `created`, `changed`) VALUES ('ff3cbdd99b73c9c8ef12099afae5450a', 'bGFuZ3VhZ2V8czo1OiJwbF9QTCI7dGVtcHxiOjE7c2tpbnxzOjU6InFtYWlsIjs=', '127.0.0.1', now(), now())) in /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/qmail/web/program/lib/Roundcube/rcube_db.php on line 543 (POST /qmail/?_task=qbgtask&_action=get_bgtask_ajax?_task=&_action=)

Mamy tu jakiegoś magika, który z tego coś powróży?
 
O i to jest myśl. Tylko jak się do niej dobrać? To nie jest ten silnik, którym można zarządzać przez GUI QTS'a. Wszystkie pliki bazy znajdują się w katalogu aplikacji, ale co dalej?
 
Dzięki. Nie widzę takiego błędu jak u Ciebie. Mam taki błąd przy restarcie:
upload_2017-5-4_23-9-53.png
 
przeinstaluje apke. cos nie halo z pytongiem
Ale jak przeinstaluje to straci wszystkie zarchiwizowane maile (zakładam, że jakieś ma, dlatego z tym walczy). Tzn. nie straci zawartości udziału QmailAgent, czy gdzie tam zapisywał maile, ale baza danych pozwalająca Roundcube'owi odnaleźć się w tych plikach pójdzie się....
 
nie może go znaleść ... w optware nie ma go czasem ?
nie on jest w qpkg qmailagenta, coś instalacja nie poszła widać
przeinstaluje apke. cos nie halo z pytongiem
Ale jak przeinstaluje to straci wszystkie zarchiwizowane maile (zakładam, że jakieś ma, dlatego z tym walczy). Tzn. nie straci zawartości udziału QmailAgent, czy gdzie tam zapisywał maile, ale baza danych pozwalająca Roundcube'owi odnaleźć się w tych plikach pójdzie się....
no backup to podstawa :)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qmail agent
  2. qmail