Pomoc Qmenadzer android - powiadamiania

wac_ns

Systems Admin...
Q's Expert
18 Wrzesień 2022
27
9
3
41
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witam Państwa.
Problem polega na tym ze nie otrzymuję powiadamiań na telefon z androidem w aplikacji, tylko wtedy gdy qnap ts-253D jest zablokowany na routerze Funbox na zewnątrz opcja: "ograniczenia dostępu do Internetu"

Powiadomienia nie przychodzą mimo ze telefon jest w sieci lokalnej tej samej co serwer. Wszystko wraca do normy z chwilą gdy cofnę ograniczenia.
Czy to prawidłowe działanie ? wszelka komunikacja w lokalnej sieci z qnapem działa na tym telefonie, kamery itp
Ktoś wie co jest przyczyną ?
 
Osobiście używam powiadomień mailowych żadnych push-up dodając do konfiguracji jakiś serwer smtp. A jak domyślam chodzi Ci o push-up?
One raczej nie są wysyłane bezpośrednio NAS (IP) ->TELEFON (IP) więc probelem z tym czy jesteś w sieci lokalnej bym wykluczył.
Było tam dostępnych kilka metod wysyłania notyfikacji inna sprawa telefon z androidem ma ustawioną zgodę na powiadomienia push-up nie masz czasem jakiejś reguły w tle etc. ?
 
Panowie dziękuję za szybką odpowiedź. @3QN może faktycznie lepiej na email ustawić ale i tak te powiadomienia nie dojdą przy blokadzie na routerze qnapa na zewnątrz. Dziękuję za pomoc !
 
Ale jak mają nie dojść, mail idzie portem SSL 465. Firewall w routerze działa tak, że blokuje ruch przychodzący, a wychodzący na ogół puszcza wszystko. Więc nie wiem co ty tam kombinujesz, z ograniczeniem Qnapa, ale wystarczy nie otwierać portów na zewnątrz itp.
Ps. Ja mam powiadomienia mailowe właśnie
 
  • Lubię to
Reakcje: wac_ns

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Qmanager
  2. qvr powiadomienia