Pomoc Qnap 112 + amplituner Pioneer nie widzę plików / podfolderów

mati16_1990

Nowy użytkownik
Noobie
24 Grudzień 2016
7
0
1
33
QNAP
Ethernet
100 Mbps
Witam Wszystkich Świątecznie,

Moi drodzy mam pewną zagwostkę i mam nadzieje, że ktoś będzie umiał mi pomóc.
Posiadam zestaw: QNAP TS 112 + amplituner. Oba urządzenia podłączone do sieci (router od UPC). Amplituner połączony na razie po Wi-fi.

Na Qnapie mam włączony serwer DLNA nazwany "DOM". Stworzony został folder Muzyka i w nim kolejne foldery (konkretne płyty).
Kiedy korzystam z amplitunera mam możliwość skorzystania z opcji Music Serwer (oczywiście widzę "DOM"), dalej jest możliwość wybrania Muzyka/Zdjęcia/Wideo. Wchodząc w muzykę mam opcje: Artysta/Album/All song/Playlist/By folder.

I tu zaczynają się schody, o ile wchodząc w artystę czy w album pojawia mi się część danych i mogę coś odtworzyć o tyle jak wchodzę w "By folder" nie widzę poszczególnych podfolderów.

Zrobiłem, ponowne indeksowanie biblioteki, ponowne skanowanie multimediów, bawiłem się opcjami dotyczącymi udostępniania, nawet stworzyłem inny folder do którego wrzuciłem luźne mp3 i nadal ich nie widać.

Wszelkie pomysły i rady mile widziane.
 
Co masz na myśli wrzucałem po DLNA? Może ja zrobiłem bład na etapie tworzenia folderu i wrzucania plików... bo ja po prostu kopiowałem pliki ze stacjonarki na QNAPa przez SMB.
pajek12 docelowo ma być spięte kablem bo to jedyne słuszne rozwiązanie - chyba dzisiaj spróbuje zrobić prowizorkę dla zwykłego sprawdzenia
 
Amplituner jako odbiornik dlna, i qnap jako nadajnik. Kurde nie mam żadnego mp3 teraz już i nie mam jak sprawdzić ale jak zainstalowałem nowe AVCoontrol5 na telefonie to widzę iż qnap wykrywany jest jako serwer, więc powinna być możliwość eksploracji zasobów. Może by Music Station sobie z tym poradził. Ew. używaj Kodi via HDMI
 
Miałem tak samo - wchodząc na Media Server przez AVControl widziałem foldery Qnap-a i mogłem wybrać dowolny plik. Do dzisiaj bo wczoraj poustawiałem sobie IP wszystkiego co mam w sieci na sztywno i coś się spierdoliło - Pionieer przestał widzieć sieć.
Chociaż jest jakoś dziwnie bo radio internetowe gra a media server nie widzi żadnych zasobów sieciowych.
 
Ja w domu mam wszystko z dhpc zrobione, jedynie rezerwacje adresów na routerze porobione aby urządzenia ip nie zmieniały. W domu zobaczę póżniej, jakie mp3 nagarm sobie. Ja już teraz tylko używam AirPlay do tego amplitunera
 
OK siedziałem nad tym 2 wieczory... Reset pioniera, routera i podłączenie skrętką. Niestety główny folder Muzyka nadal nie pokazuje podfolderów / plików (zajmuje on ~30Gb). Stworzyłem nowy folder i zacząłem przerzucać pojedyńczo pliki, efekt jest taki że coś tam już widzę jednak za każdym razem muszę zrobić ponowne indeksowanie folderów a to jak zauważyłem wiąże sie ze skanowaniem bibliotek które potrafi trwać całą noc. Aha myślałem że skrętka pomoże bo zapewni lepszy transfer niestety nic z tego.

No cóż zobaczę jeżeli uda mi się stworzyć "zadowalający" mnie folder to dam sobie spokój jeżeli nie to spróbuje PLEXA - tylko nie wiem jak to działa? tzn muszę coś rejestrować itp czy tylko aplikacja.
 
OK siedziałem nad tym 2 wieczory... Reset pioniera, routera i podłączenie skrętką. Niestety główny folder Muzyka nadal nie pokazuje podfolderów / plików (zajmuje on ~30Gb). Stworzyłem nowy folder i zacząłem przerzucać pojedyńczo pliki, efekt jest taki że coś tam już widzę jednak za każdym razem muszę zrobić ponowne indeksowanie folderów a to jak zauważyłem wiąże sie ze skanowaniem bibliotek które potrafi trwać całą noc. Aha myślałem że skrętka pomoże bo zapewni lepszy transfer niestety nic z tego.

No cóż zobaczę jeżeli uda mi się stworzyć "zadowalający" mnie folder to dam sobie spokój jeżeli nie to spróbuje PLEXA - tylko nie wiem jak to działa? tzn muszę coś rejestrować itp czy tylko aplikacja.
z tego co pamiętam serwer dlna ma chwile na zaindeksowanie całości, dawno nie używałem ale też po wrzuceniu czegoś musiałem chwile czekać. napewno pomagał restart serwera dlna
 
No właśnie też myślałem że zaindeksuje sam, ale niestety całą noc postał i nic dopiero jak kliknąłem przycisk to po chwili załapał. Chyba że nie zaznaczyłem jakiejś opcji która by wymuszała automatyczne aktualizowanie.
 
Skoro tak mówisz to będę kombinował, wrzucę trochę plików i odczekam, może teraz jak mam ten świeży folder zaskoczy. grzenio masz u siebie ustawione skanowanie plików biblioteki w czasie rzeczywistym? I czy warto zaznaczyć " Ustaw wysoki priorytet skanowania multimediów"? Nie chciałbym żeby QNAP włączał sie w nocy.
 
Witam Wszystkich Świątecznie,

Moi drodzy mam pewną zagwostkę i mam nadzieje, że ktoś będzie umiał mi pomóc.
Posiadam zestaw: QNAP TS 112 + amplituner. Oba urządzenia podłączone do sieci (router od UPC). Amplituner połączony na razie po Wi-fi.

Na Qnapie mam włączony serwer DLNA nazwany "DOM". Stworzony został folder Muzyka i w nim kolejne foldery (konkretne płyty).
Kiedy korzystam z amplitunera mam możliwość skorzystania z opcji Music Serwer (oczywiście widzę "DOM"), dalej jest możliwość wybrania Muzyka/Zdjęcia/Wideo. Wchodząc w muzykę mam opcje: Artysta/Album/All song/Playlist/By folder.

I tu zaczynają się schody, o ile wchodząc w artystę czy w album pojawia mi się część danych i mogę coś odtworzyć o tyle jak wchodzę w "By folder" nie widzę poszczególnych podfolderów.

Zrobiłem, ponowne indeksowanie biblioteki, ponowne skanowanie multimediów, bawiłem się opcjami dotyczącymi udostępniania, nawet stworzyłem inny folder do którego wrzuciłem luźne mp3 i nadal ich nie widać.

Wszelkie pomysły i rady mile widziane.



Witam wszystkich - to mój pierwszy post na tym forum.

W sumie miałem (mam?) całkiem podobną sytuację z TS-439 Pro II+ i Pioneer VSX-1131 spiętymi po wi-fi (802.11n) odmawiającymi grania plików .flac w taki sposób, jak ja tego chcę. Początkowo Pioneer nie widział żadnych plików mp3 ani flac. Kiedy w końcu wyświetlił zawartość poszczególnych folderów wyszło, że nie jest w stanie odtwarzać ich wg kolejności ścieżek a jedynie alfabetycznie (w sumie tylko alfabetycznie). TV Panasonic 48AX630 w tej samej sieci nie ma i nigdy nie miał takich problemów. Początkowo odrzuciłem zatem winę QNAPa i skupiłem się na Pioneerze, jednak okazało się inaczej.

Remedium, w sumie częściowym, okazało się być:
* umieszczenie plików .flac w folderze Public; domyślam się, że problem leży w uprawnieniach dostępu do plików/folderów na QNAPie a w Pionierze nie znalazłem opcji logowania się do folderów. Dało to możliwość przeglądania i odtwarzania plików (używam opcji By folder)
* dopiero całkowite usunięcie ID tagów z plików pozwoliło Pioneerowi odtworzenie albumów wg kolejności alfabetycznej nazw plików (Exact Audio Copy tworzy mi nazwy wg wzorca: %tracknr%; %artist%; %title%) a i nie - ID tagów. Nie do końca podoba mi się to pozbawianie się wszelkich informacji o utworze zapisanych w ID tagu, ale na razie nic sprytniejszego nie wymyśliłem (amplituner oczywiście jest po updacie firmware'u)
* w NASie (Control Panel>Applications>Multimedia Management>Media Library) ustawione mam indeksowanie real-time nowo dodawanych plików oraz wysoki priorytet tegoż skanowania
* niestety od czasu do czasu Pioneer wysyła komunikaty typu Access denied czy No files in folder lub tym podobne - z reguły pomaga restart serwera DLNA na QNAPie.

Więcej problemów nie pamiętam ;)
HTH!

Pozdrawiam,
Amber
-
 
Po dłuższej walce z Pineerem i Qnapem chyba zakończyłem batalie. Nie jestem do końca zadowolony z efektu, który otrzymałem ale obawiam się że użytkownicy tych 2 nie osiągną efektu wow. Trzeba się po prostu pogodzić z pewnymi niedociągnięciami obu sprzętów i tyle.

Ze swojej strony dodam że:
-połączyłem zestaw router - ampli za pomocą skrętki. Połączenie takie jest pewniejsze nie dochodzi do zrywania połączenia, muzyka odtwarzana jest płynnie a foldery zawsze widoczne
-jako że mój folder główny "Muzyka" jest widoczny na ampli ale pliki w nim zawarte już nie, założyłem osobny folder do którego skopiowałem interesujące mnie foldery / pliki ustawiłem ten folder jako multimedialny, resztę opcji odznaczyłem
- przenosząc pliki do powyższego folderu robię to na raty tzn. nie kopiuje 5GB tylko powiedzmy po 200MB, w ten sposób Qnap lepiej współpracuje.
-mimo ustawionego odświeżania biblioteki, po dodaniu nowych plików muszę ręcznie odbudować indeksacje folderów... grrr

Amber:
-u mnie z flacami nie było problemów zawsze widoczne i możliwe do odtworzenia
-co do ID 100% racji :)
-wydaje mi się że access denied jest spowodowane zabezpieczeniem ze strony Qnapa, (może chodzi o zbyt szybkie przeskakiwanie między folderami - czyli dostęp do zasobów)
-Natomiast no files moim zadaniem spowodowane jest przez połączenie wifi które "wariuje" (odkąd mam połaczone kablem, taki komunikat nie występuje)

Pozdrawiam