Pomoc QNAP 119P II - + TV Sony ..EX - nie można odtwarzać filmów

loloksz

Nowy użytkownik
Noobie
16 Kwiecień 2012
1
0
1
Witam wszystkich.
Jestem posiadaczem QNAP'a 119P II ... chciałem mieć pewnego rodzaju "stację do gromadzenia fotek, muzyki , i filmów. Fotki i muza ...działają OK. Natomiast filmy.........ufff ....już nie mam siły- NIE DZIAŁAJĄ. Jedynie filmy nagrane kamera lub aparatem Sony....funkcjonują poprawnie i chyb a niektóre Divix'y.
O dziwo ...pewien film o nazwa.avi podłączony do TV przez USB - DZIAŁA ....a poprzez QNAP ...nie działa.
Jak może być przyczyna?
Jakie ustawienia zmienić?
Jeśli ktoś ma podobny kłopot....lub już go rozwiązał to proszą o podzielenie sie informacją.
Dziękuję i pozdrawiam
 
Re: QNAP 119P II - + TV Sony ..EX - nie można odtwarzać film

Witam, chciałbym się podłączyć pod ten temat QNAP 119P II muza działa, foto działa, filmy jedynie MPEG4, za to za nic nie moge wyświetlić AVI. I to nie zależnie od TV to samo zresztą na Multimedia Station.
Napisałem do Supportu zasugerowano mi update firmware co zrobiłem do 3.7.1 ale efekt ten sam brak AVI po DLNA.
Czekam jeszcze na update Twonky do wersji 7.... Czy macie jakieś pomysły co tu przestawić ?
 
Re: QNAP 119P II - + TV Sony ..EX - nie można odtwarzać film

a.d.d, a jaką masz wersję Twonky? Niższe wersje (np. 5) wspierają mniej funkcji DLNA. Np. streaming mkv możliwy jest od wersji 6.3.
 
Re: QNAP 119P II - + TV Sony ..EX - nie można odtwarzać film

Witam,
borykam się s tym samym problemem na 119P II. Czy ktoś rozwiązał już go rozwiązał?
Próbowałem przeinstalowac TMS na v. 7.x.x, ale bez skutku. Po lekturze forum in english znalazłem wątek z poradą instalacji SERVIIO i częściowo pomogo, ale serwer ten chodzi dużo wolniej i nie zawsze pokazuje mi wszystkie foldery z filami. Zresztę, też nie wszyko chodzi chociaż jest o niemo lepszy niż Twonky