Pomoc Qnap 212P - nie odtwarza płynnie filmów

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

DanPlut

Passing Basics
Beginner
7 Luty 2015
23
4
3
42
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam. Kupiłem nas-a 212p dodałem dysk, nowy 3TB green i drugi 2TB green. Zacząłem wrzucać filmy HD. Jak się później okazało ku mojemu zdziwieniu, że nie mogę ich płynnie odtwarzać ani na telefonie ani na laptopie wchodząc na zmapowany dysk gdzie są te filmy ( w środowisku windows) to tak się wszystko tnie, że aż laptop się zamula. Odrazu napiszę, że laptop jest po Wi-Fi i zanim ktoś mi powie, że to przez to, to dodam, że na moim poprzednim Thecusie N2310 wszystko chodziło płynnie. Qnap jest teraz nawet podpięty do switcha i jest też nowy router.
Gdzie mogę szukać przyczyny? Nawet małe pliki 3 GB też się tną niemiłosiernie. Musi to ładnie chodzić tylko nie wiem gdzie szukać przyczyny. Pomocy.
I drugie pytanie czy UPS musi być cały czas podpięty przez USB do nas-a?
 
I drugie pytanie czy UPS musi być cały czas podpięty przez USB do nas-a?
To zalezy jaki masz UPS - czy mozna nim sterowac przez USB czy przez siec (karty ethernet). Jesli tylko USB to UPS jakos musi dac znac dla serwera, ze ma sie wylaczyc, bo jak to widzisz - nie ma pradu przez ponad 2h .. a serwer sobie chodzi w najlepsze, UPS pada i serwer wraz z nim.
Co do 1 pytania to:
- sprawdzilbym w ustawieniach sieciowych QNAPa czy na pewno chodzi w 1Gb/s ful duplex,
- sprawdzil czy polaczenie kablem miedzy switch a router tez jest 1Gb/s
- nastepnie sprawdzilbym, czy wszystkie urzadzenia laczace sie z routerem pracuja w standarcie N, bo byc moze jakies urzadzenie dzala w B albo G i ci cale WiFi zwalnia
(ja bym sie bawil na zasadzie eliminacji - wiedzac, ze wczesniej wszystko dzialalo)
- sprawdzilbym transfery dyskow na QNAPie
- zobaczyl, jak dziala siec na kablu, zanim zaczalbym zabawe z WiFi
- zobaczyl, zy jakis FireWall mi nie przycina transferow
- sprawdzil, czy przypadkiem nie mam na QNAPie encrypted volume - czy takiego nie stworzylem przy konfigurowaniu serwera.

To tak mniej wiecej co bym bral pod uwage w testowaniu.
Oczywiscie musialbym miec pewnosc, ze swtch i router dzialaja w 1Gb/s :]
 
Ok. Dzięki. Zacznę sprawdzać według Twojej listy. Napewno Qnap pokazuje mi 1GB/s. Dziwne jest to że podczas próby odtworzenia filmu cały laptop zaczyna klatkować przy Thecusie tego nie było.
Ups to Cyberpower 850 więc usb musi zostać.
Dzięki i zaczynam poszukiwania.
 
Odpalam je przez program zainstalowany normalnie w Windowsie- Splash Player a w telefonie Mx player. Tak jak pisałem na Thecusie nie było problemów. Videostation niby się zainstalowało ale go nie widać. Czytałem że trzeba zrestartować qnapa i powinno działać ale narazie zrzucam dane.
Tak czy siak zależy mi bardzo na tym by multimedia normalnie mi działały po wejściu w dysk sieciowy bez aplikacji pomocniczych qnapa tak jak to było w Thecusie N2310.
Poczekam aż mi się przegrają dane i zacznę od zresetowania wszystkiego i zobaczę co dalej. Najwyżej będę Was męczyć :D
 
Skoro tak to odpalasz to problem jest w sieci i postępuj jak ci Paweł radzi od sprawdzenia gdzie jest problem.
Inną przyczyną jest to że Qnap może być czymś zajęty (a właściwie dyski), kopiowaniem, indeksowaniem ....
 
  • Lubię to
Reakcje: DanPlut
No chyba to coś z siecią. Akurat wtedy nic nie kopiowałem ale może coś tam sam działał.
Czy w ustawieniach sieci w nas-ie powinienem mieć ustawiony statyczny adres ip czy automatycznie i tym samym DHCP włączone czy nie?
I widzę, że mam ustawioną "auto negocjacje"zamiast 1000Mbps.
Kurde, dużo tu tych ustawień(w zakładce "sieć") a człowiek zielony:s
 
Ok. Po zresetowaniu wszystkiego jest olbrzymia poprawa. Filmy chodzą płynnie na telefonie i na pc po wi-fi.
Czy w routerze powinienem coś pozmieniać względem nas-a a może coś w qnapie? Czytam, że ludzie zmieniają porty itp. Powinno się coś zmienić w ustawieniach pod siebie czy wszystko ma działać na standardowych ustawieniach?
Z góry dziękuję za pomoc i zainteresowanie moim problemem z filmami.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.