QNAP 239 Potrzebne firmware

tomud

Nowy użytkownik
Noobie
29 Lipiec 2010
2
0
1
Witam
Ostatnio uruchamiałem u klienta macierz iSCSI Dell EqualLogic i wpadł mi w ręce od admina uszkodzony Qnap 239 (po burzy). W sumie po naprawie zasilacza i naprawie układu zasilania na płycie cos nawet ruszyło. Z tym ze uwalona jest jeszcze pamięć flash. Nie wiem jeszcze czy przetrwał kontroler dysków i Ethernet, częściowo udało się zrobić boot z własnego systemu, jednak nie mam jak odtworzyć oprogramowania z dostępnego na stronie pliku img.

Z tego co widziałem na forum odpala się skrypt który najpierw deszyfruje ten plik i dalej robi update.
Wdzięczny był bym za jakaś kopię flash-a w normalnym formacie np. tarball lub sam skrypt update + programy jakie sa nim odpalane tak abym mógl sobie coś wydobyć z pliku img.

Niestety serwis producenta odpada gdyż nie mam na sprzęt jakichkolwiek papierów, tak samo już trochę w nim lutowałem więc naprawa odpłatna raczej nie była by opłacalna. Do tego nie wiem czy przeżyły wspomniane kontrolery… Tak może uda mi się go jakoś odpalić i będzie NAS do domu :)

Wdzięczny będę za wszelką pomoc...

DODANE:

W sumie nie musi to byc do konca z tego Qnap-a, mysle ze wersje oparte o platforme x86 sa podobne jesli chodzi o system
.
Generalnie wdzieczny bede za info odnosnie:

1. Na ile partycji podzielony jest flash (ich wielkosc i system plikow) oraz co na nich sie znajduje

W internecie znalazlem tylko opis dla TS101

2. Zawartos pliku (skryptu) update.sh - nie wiem czy podalem dobra nazwe, chodzi o skrypt po odpaleniu ktorego robi sie update firmware...

Znacznie ulatwilo by mi to prace, bo na chwile obecna badanie metoda "macajewa" zajmuje dosc sporo czasu... Niestety w internecie wiele podobnych pytan jest bez odpowiedzi, lub skierowanie do serwisu. Natomiast linki z wiki "Open Turbostation" w wiekszosci sa nieaktualne...