Pomoc Qnap 251A hdmi kodi migający ekran.

luka.cw

Nowy użytkownik
Noobie
15 Sierpień 2018
9
1
3
38
QNAP
Ethernet
100 Mbps
Witam serdecznie.
Problem jak mam dotyczy oglądania filmów poprzez KODI po hdmi na TV. Obraz jak jest "dynamiczny" szybkie zmiany scen tak jak by klatkował nie jest stabilny, płynny. Ciężkie jest to do opisania słowami ale obraz nie działa tak jak powinien. Jakieś podpowiedzi jak to rozwiązać?
 
klepnij O podczas odtwarzania i popatrz na staty - moze ci FPS skacze?

upload_2018-12-3_9-5-43.png


na pewno masz dobrze ustawiony port HDMI w QNAPie ? Zgadza sie czestotliwosc ?
 
klepnij O podczas odtwarzania i popatrz na staty - moze ci FPS skacze?


na pewno masz dobrze ustawiony port HDMI w QNAPie ? Zgadza sie czestotliwosc ?

Dzięki za info, na kodi będę mógł wejść późnym wieczorembi fps sprawdzę? A częstotliwość jaką powinienem mieć? Gdzie to zmieniać sprawdzać? I fps jakie powinienem mieć?
 
23.767 to jest fps stałe w ściągniętych filmach.
25 stałe w stream np player.
Co do hdmi w qnapie mam jedno wyjscie, a w tv jest podłączone w pierwszy slot
Przewód wymieniony nadal to samo :/
 
23.767 to jest fps stałe w ściągniętych filmach.
25 stałe w stream np player.
Co do hdmi w qnapie mam jedno wyjscie, a w tv jest podłączone w pierwszy slot
Przewód wymieniony nadal to samo :/

W ustawieniach TV masz rozne opcje dotyczace HDMI, spróbuj pozmieniac te ustawienia.
Albo zainstaluj kodi na telefonie/kompie i zobacz czy tez wystepuje ten problem. Testowales na roznych filmach?
Odtwarzasz filmy loklanie czy jakis stream?
 
Witam serdecznie.

Problem jak mam dotyczy oglądania filmów poprzez KODI po hdmi na TV. Obraz jak jest "dynamiczny" szybkie zmiany scen tak jak by klatkował nie jest stabilny, płynny. Ciężkie jest to do opisania słowami ale obraz nie działa tak jak powinien. Jakieś podpowiedzi jak to rozwiązać?

A sprawdzałeś zalecane ustawienia Kodi na rozwiązanie tego problemu?
  • HybridDesk Station: "1920x1080@60Hz" (Kodi menus smoother compared to 24Hz setting)
  • Kodi: "Adjust Display Refresh Rate": Always (Content plays at correct refresh rate)
  • Kodi: "Sync Playback to Display": Enabled (I get tearing if I do not enable this. My Samsung TV is 5 yrs old)
  • Kodi: "Vsync" : Disabled (Prevents QNAP high memory & cpu usage)
 
Dziś jak przyjdę z pracy wykonam te czynności co zalecacie, zamelduje o wynikach DZIĘKUJE:)
Problem nie rozwiązany.
Testowałem na stream( tv player) i filmach ściągniętych na hdd. Zastosowałem się do zmian ustawień video kodi. Bez zmian.Natomiast:
Podłączyłem laptopa uruchomiłem kodi w zasadzie jest lepiej chodź przycięcia poziome obrazu się zdarzały.
Przeprowadziłem jeszcze jeden test. Uruchomiłem pierwszym lepszym programem( movian 5.0) do odtwarzania video na hd station ten sam plik filmu i cięć w zasadzie nie było. Wnioskuje winę niestety Kodi jakieś rady?
 
Fakt mam to włączone bo wygodnie z laptopa jest sterować qnapem, jestem ciekaw czy to wina tego. Wieczorem dam znać, dzięki
TEMAT ROZWIĄZANY, Dziękuję jatzo i damian, wystarczyło wyłączyć pulpit zdalny. Szkoda swoją droga że tak się zachowuje qnap bo wygodne było używanie laptopa do obsługi, trzeba po prostu to wyłączać. Jeszcze raz dziękuje!!!